Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Čechách máme znovu krále! Měl by se prezident Zeman bát o funkci?

06.04.2014
V Čechách máme znovu krále! Měl by se prezident Zeman bát o funkci?

Autor: Archiv

Popisek: Václav Vydra přijímá korunu

V České republice máme krále. Pravda, zatím ovládá jen území na jih od Prahy, ale jeho panství se může brzy rozšířit. Měl by se tedy prezident Miloš Zeman bát o funkci? Naštěstí pro něj ne. Máme totiž krále pohádkového. Vladařem Jihočeského pohádkového království se stal herec Václav Vydra, který je znám také svou láskou ke koním. Čelil však také podezření z jejich týrání.

Pakliže uznají svrchovanost Václava I. řečeného Vydra, mohou se k jeho říši přidat i další regiony republiky. Korunovaci provedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD). Slavnostní akt se odehrál v českobudějovickém Metropolu v rámci veletrhu zaměřeného na cestovní ruch – Jihočeský kompas 2014. Krajské listy.cz o tom informoval Radek Šíma z odboru kanceláře hejtmana Jihočeského kraje.

Vydra má rád jižní Čechy ...

„Vaše veličenstvo, dovolte mi, abych po osmi měsících bezvládí, kdy jsem dočasně pohádkové království spravoval, předal korunu vám a ustanovil vás novým vládcem,“ uvedl se smíchem Zimola s tím, že mu popřál, aby navázal na šťastné kroky svého předchůdce Zdeňka Trošky.

Václav Vydra již spolupracoval s Jihočeským pohádkovým královstvím už v minulosti, kdy propůjčil svůj neopakovatelný hlas kapru Jakubovi v cyklu rozhlasových večerníčků. Kromě toho pro něj hrálo i to, že má jižní Čechy v oblibě, stejně jako zde rozmáhající se hipoturistiku.

Zástupci Jihočeského pohádkového království berou jižní Čechy jako region na jih od Prahy. To znamená, že do něj spadá i oblast okolo středočeské Dobříše, kde Václav Vydra má svou farmu a tudíž ho mohli bez okolků oslovit.

... i koně, ale čelil podezření z jejich týrání

Herec má rád také koně. Obdiv k nim má Vydra společný s někdejším ministrem zemědělství Petrem Bendlem z ODS. Podle informací serveru aktuálně.cz z loňského roku na péči o koně dostal od exministra dokonce dotaci ve výši pět milionů korun. Měl je dostat Institut péče o koně, který vede právě Vydra. Ten přitom čelil i nařčení z týrání, využívá specielní metody péče o zvířata a ponechává je bez podkov. Státní veterinární správa ale při kontrole žádné pochybení nezjistila.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace