Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bývalý ministr Kalousek: Žije dál s ukrývanou exmanželkou? Otazníky přibývají

10.02.2014
Bývalý ministr Kalousek: Žije dál s ukrývanou exmanželkou? Otazníky přibývají

Autor: archiv AJ

Popisek: S manželkou Radkou prý exministr Kalousek žije dál

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) léta úspěšně ukrýval manželku Radku před veřejností. Vymlouval se, že rodina nesouvisí s jeho politickou kariérou. Stejně potichu se s ní v únoru před dvěma lety rozvedl. Tento krok však byl údajně jen účelový.

Pražské byty ve Strašnicích a Veleslavíně darovali Kalouskovi již před lety dětem Radce a Petrovi, krátce před rozvodem pak na ně nechali přepsat i dům v Zářečí u Bechyně. Oficiálně tak Kalouskovi zbyla jen třetina chalupy v tamní obci Plechamru a naděje, že jednou zdědí po své matce Soně bechyňskou vilku z první republiky. Nějakou dobu prý žil v hotelu, současné bydliště úzkostlivě tají.

Utajené útočiště

Kořeny mají sice Kalouskovi oba v jihočeské Bechyni, žijí však už léta v Praze. Inženýrka chemie Radka Kalousková je odbornou asistentkou Ústavu polymerů Vysoké školy chemicko-technologické. Po rozvodu jí zůstal další luxusní byt na Veleslavíně, v němž Kalouskovi dřív společně bydleli, aby ho vzápětí vyměnila za útočiště, které rozhodně nevypadá jako útočiště osamělé matky dospělých dětí. Spíš jako pohodlné sídlo, umožňující co možná nejvyšší dávku soukromí, bez dohledu zvídavých sousedů.

Páni mají rádi blondýnky

V soukromí sice Kalouska s jinou ženou ještě nikdo nepřistihl, jen jednou ho bulvární novináři přistihli na cestě na Vinohrady, kde vešel garážemi do jistého domu s obrovskou kyticí a opustil ho až ráno. Spekulace o existenci utajované milenky rázně odmítl. I tak se ale kolem něj pohybuje půvabných žen řada. Například při všech oficialitách na pražském letišti se mu vždy věnuje stejná sexy blondýna, někdejší kandidátka na titul Miss Blond Simona Svobodová. Podobně jako exprezident Václav Klaus zřejmě i Kalousek razí staré heslo, že pánové mají radši blondýnky, přestože se oba oženili s tmavovláskou.

Drsňák s duší básníka

„Svého muže jsem poznala v roce 1984, byl to normální chemik, člen lidové strany. Veřejná vystoupení mu ale nedělala problém," prohlásila Radka Kalousková před deseti lety, když poskytla jeden z mála rozhovorů médiím. Ze soukromí pak byla ochotna přiznat, že jí manžel občas posílá veršované esemesky. Rozvodem a následným majetkovým vyrovnáním se z milionáře Kalouska, podezíraného v několika kauzách z ne právě „košer“ jednání, stal prakticky bezdomovec. Kdyby si snad na něj přece jen vyšetřovatelé došlápli, neměly by mu už soudy co sebrat. Plachá a nenápadná inženýrka chemie Radka mu však prý svou přízeň prokazuje dál. Koneckonců jako věřící mu přece slíbila věrnost až do smrti...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace