Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Akademici a veřejná doprava se dohodli na spolupráci

27.12.2013
Akademici a veřejná doprava se dohodli na spolupráci

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Společné pracoviště má pomoci řešit problematiku dopravní obslužnost i zavedení IDS v Jihočeském kraji. Koncepce integrovaného dopravního systému (IDS). Zpracování přepravních a tarifních podmínek IDS.

Odstranění souběhů autobusových linek a osobních vlaků. Zajištění doplňkové a průzkumné činnosti ve spojích veřejné dopravy – regionální i městské hromadné dopravy. To jsou hlavní přínosy založení nového společného pracoviště krajského koordinátora dopravy JIKORD a Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. Do provozu bude uvedeno počátkem ledna 2014.

Smlouvu o zřízení nového pracoviště podepsali v pátek 20. prosince jednatel JIKORDu Jiří Borovka a rektor VŠTE Marek Vochozka. Den před tím její text odsouhlasila rada kraje.    

„Přímé propojení akademické sféry s koordinátorem dopravy přinese prestižní a vysoce odbornou spolupráci, jejímž výsledkem budou výsledky aplikovatelné v praxi,“ uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák (ČSSD) s tím, že JIKORD tímto krokem navázal na Memorandum o spolupráci mezi Jihočeským krajem a VŠTE, které podepsali hejtman Jiří Zimola a rektor Vochozka v říjnu letošního roku.

Nové společné pracoviště bude sídlit v budově VŠTE a zpočátku bude mít dva zaměstnance, přičemž náklady jejich práce hradí každá ze smluvních stran, prostředky  na jeho provoz půjdou na vrub rozpočtu školy.  „Náplní práce zaměstnance delegovaného JIKORDem bude zadávání výzkumných úkolů, externích úloh, koordinace průběhu jejich řešení s důrazem na jejich reálné využití a přebírání takto zadaných úkolů. VŠTE vloží prostřednictvím svého pracovníka do projektu know-how a práci expertů i studentů,“ upřesnil Borovka.

Prvním úkolem vzájemné spolupráce JIRORDu a VŠTE by podle Kráka mělo být posouzení efektivnosti zavedení integrovaného dopravního systému na jihu Čech, které bude podkladem pro rozhodování krajské samosprávy. To ostatně potvrdil i Vochozka.

„Společné pracoviště VŠTE a JIKORDu nám tak dává novou platformu pro plnění poslání VŠTE. Naše vysoká škola vkládá do projektu své odborníky z katedry dopravy a logistiky a svou infrastrukturu do řešení dopravní situace v Jihočeském kraji. Předpokládáme, že nejvýznamnějším výstupem společného projektu bude integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje. V dílčích projektech zapojíme rovněž studenty oboru Technologie dopravy a přepravy,“ řekl Vochozka.

O založení společnosti JIKORD – jako koordinátora veřejné dopravy v kraji, rozhodlo Zastupitelstvo Jihočeského kraje 15. prosince 2009. „Činnost jsme pak zahájili 1. března 2010. Hlavní náplní naší práce je zajištění dopravní obslužnosti na jihu Čech,“ uzavřel Borovka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace