Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pomoc třinácti Sborům dobrovolných hasičů přišla z Temelína

23.12.2013
Pomoc třinácti Sborům dobrovolných hasičů přišla z Temelína

Autor: archiv

Popisek: JETE

Třináct velitelů Sborů dobrovolných hasičů (SDH) a stejný počet starostů obcí přijelo 20. prosince do JE Temelín. Od ředitele elektrárny Miloše Štěpanovského převzali šeky v celkové hodnotě 381.732 korun. Finanční podpora směřuje do zlepšení technického vybavení SDH působících v 13km Zóně havarijního plánování.

Práci dobrovolných hasičů ocenil na úvod setkání ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský. „Jsem v pravidelném kontaktu se starosty obcí z našeho okolí, takže dobře vím, že hasiči jsou složkou, která je schopna rychle a účinně pomáhat při krizových situacích. Přesvědčili jsme se o tom znovu při záplavách v polovině roku. Proto jsme se rozhodli pomoci hasičům v obcích v našem nejbližším okolí. A v tom budeme i nadále pokračovat,“ zdůraznil Štěpanovský.

Dobrovolní hasiči plní zcela nezastupitelnou roli

Maximální výše podpory byla třicet tisíc korun pro jeden SDH. Díky této podpoře ČEZ JE Temelín se tak pod vánočním stromkem třinácti SDH objeví nová čerpadla, elektrocentrály, motorové pily, zásahové vybavení či sady hadic. Finanční podporu si z JE Temelín vezou SDH Předčice, Temelín, Velice, Všemyslice, Olešník, Březnice, Chrášťany, Mydlovary, Nákří, Paseky, Tálín, Zliv a Žimutice ve kterých se dohromady sdružuje 895 dobrovolných hasičů.

„Rozpočty obcí jsou mimořádně napjaté, ale funkce dobrovolných hasičů je nezpochybnitelná. Zdroje na jejich fungování musíme hledat, kde se dá. Část jde z rozpočtu obcí, využíváme i krajské dotace. Potřeba obnovy technického vybavení je však u sborů dobrovolných hasičů mnohem větší. Každá další pomoc je tedy velmi vítána a energetikům z ČEZ patří poděkování, že na hasiče myslí,“ říká starosta města Zliv Jan Koudelka, jehož SDH si za získaných 30 tisíc korun pořídí dvě nové sady požárních hadic.

„Dobrovolní hasiči plní v naší obci zcela nezastupitelnou roli. Jsou to lidé, na které se může nejen starosta, ale každý občan v případě kritické události spolehnout. To se znovu potvrdilo při červnových povodních, kdy pomáhali, kde mohli. Letos se nám díky pomoci ČEZ podařilo ze zaměstnaneckého grantu a nyní i z této předvánoční podpory velmi významně zlepšit technické vybavení našeho SDH a pořídit i nové hadice,“ chválí si spolupráci s energetiky v této oblasti starosta obce Žimutice Zdeněk Šálený.

Dvě nové elektrocentrály

Pomoc energetiků ČEZ ocenil i starosta SDH Paseky Petr Kubička: „Z Temelína vezeme třicet tisíc korun. Sdružíme ještě peníze našeho sboru i obce Paseky a zakoupíme novou přenosnou hasičskou stříkačku.“ Starostu hasičů doplnila místostarostka obce Paseky Jana Vaněčková, která je současně jednou z duší úspěšného soutěžního družstva žen. „Ve sboru hasičů u nás v Pasekách máme 55 členů, kteří postaví čtyři soutěžní týmy. Proto kupujeme novou přenosnou stříkačku, se kterou budeme moci jezdit na soutěže. Ta naše současná tak zůstane čistě pro zásahy v obci. V září jsme se zúčastnili 1. Poháru ředitele JE Temelín v požárním útoku, který byl skvěle připraven ve Zlivi. Moc se nám tam líbilo a určitě se chceme dobře připravit na druhý ročník v roce 2014. Vždyť jako ženy budeme obhajovat vítězství a věřím, že naši muži uspějí lépe než letos."

Dvě nové elektrocentrály si díky třicetitisícové pomoci ČEZ JE Temelín pořídí SDH Chrášťany. „Jedna elektrocentrála bude sloužit u nás v Doubravce, druhá v Koloměřicích. Obě tyto obce byly zasaženy záplavami v roce 2002 i letos a elektrocentrály pomohou k efektivnějšímu zásahu při podobných událostech. Nám se podařilo, s velkou pomocí obce Chrášťany, pořídit vlastní požární vozidlo, máme plovoucí čerpadlo, nyní i elektrocentrálu, takže jsme nyní dobře vybavená mobilní jednotka, která tak může mnohem lépe pomoci v obci,“ říká spokojeně starosta SDH Doubravka u Chrášťan František Landa.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace