Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Unikátní šance na zdolání Everestu. Toho šumavského

10.12.2013
Unikátní šance na zdolání Everestu. Toho šumavského

Autor: repro

Popisek: Šumava

Dobrá zpráva pro všechny nadšence, kteří se rozhodli pokořit takzvaný Šumavský Everest. Špičák ve vojenském prostoru Boletice je konečně zpřístupněný!

Pro dvě stovky horalů, kteří si v Kulturním a informačním centru Horní Planá zakoupili vrcholový pas, to znamená, že mohou dokončit konečnou výšku 8848 m.n.m.

Proč název Šumavský Everest?

„Je třeba upozornit, že je přístup na Špičák možný pouze v sobotu, neděli a o svátcích,“ zmínil ředitel Kulturního a informačního centra Horní Planá Luděk Štěpánek. Právě do hornoplánského informačního centra můžete poté přinést řádně vyplněný a orazítkovaný vrcholový pas. Pokud jste skutečně vystoupaly na všechny vrcholy, obdržíte certifikát o zdolání Šumavského Everestu, na kterém naleznete podpis starosty města Horní Planá.

Proč název Šumavský Everest? Do projektu je zapojeno osm vrcholů, jejichž nadmořská výška dá dohromady výšku Mount Everestu. Celkem musíte pokořit Knížecí stolec, přívoz v Horní Plané, Moldaublick, Olšinu, Plechý, Smrčinu, Třístoličník a loveckou chatu na Špičáku. Na každém vrcholu naleznete ptačí budky s razítky. Jestliže jste si vrcholový pas zapomněli doma, stačí se u budky vyfotit. Stejný postup je i v případě, když na místě razítko nebude, což by se ale stát nemělo. Zaměstnanci infocentra jednotlivé vrcholy kontrolují.

Šumavský Everest, který posiluje zájem o pěší turistiku, je letošní novinkou. Originální nápad ihned vzbudil velmi slušný zájem u spousty turistů, kteří takové oživení vítají. Certifikát je pak milým suvenýrem.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace