Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nový Král Šumavy! Máme informace, které vás budou zaručeně zajímat

07.12.2013
Nový Král Šumavy! Máme informace, které vás budou zaručeně zajímat

Foto: NP Šumava

Popisek: Nejprodávanější je plyšový rys!

FOTOGALERIE Šumava vyhlásila soutěž a má vítěze… Tím je plyšový rys! Na celé Šumavě už se prodalo více než tisíc originálních plyšáků. Tržby plynoucí z prodeje vydělaly Správě šumavského parku na nového brigádníka. Nejvíce prodávaný plyšák se bude křtít pod nejvyšším vánočním stromem na Kvildě, kde budou k vidění i další tipy na vánoční dárky z produkce Správy NP a CHKO Šumava. Hned poté šumavští plyšáci vyrazí na celosvětové turné.

1043 plyšáků – přesně tolik originálních plyšových zvířat prodala Správa NP a CHKO Šumava za jediný měsíc od jejich uvedení na trh.

„Nastavili jsme nově marketing zaměřený na nejfrekventovanějšího návštěvníka a tím je rodina s dětmi. Snažíme se lépe pracovat s veřejností, než tomu bylo v předchozích letech a proto víme, co lidé chtějí. Podle zpětné vazby, kterou ze strany veřejnosti máme je náš směr správný. Šumava to již není kůrovec a problémy. Šumava je především místo pro zábavu a místo kam se vyplatí vyrazit na dovolenou,“ říká Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Stovka fotek na Facebooku

První týden se plyšáci prodávali pouze na informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava. Zájem byl nečekaně veliký a plyšáci po pouhých několika dnech z nabídkových pultíků téměř zmizeli. V průběhu listopadu putovali na eshop. „Od prvního týdne jsme zavalení objednávkami. Nestačíme plyšáky doplňovat a tak postupně některé druhy dochází a pak se do nabídky za pár dní vrací. Museli jsme najmout brigádníka, který plyšáky balí a posílá je zákazníkům,“ uvádí Petra Střelečková, vedoucí informačních středisek s tím, že díky plyšákům se tržby na e-hopu zněkolikanásobily a plyšáci si vydělali na nové pracovní místo na Šumavě.

Turisté si svoje nové plyšové miláčky i fotí na svých zamilovaných místech po celé Šumavě, snímky potom posílají na facebookovou stránku Plyšáci na Šumavě. Za měsíc, kdy stránka funguje, se tu objevila více než stovka fotografií. 9. prosince zde odborná porota vyhlásí nejlepší snímek a zároveň pokřtí toho nejprodávanějšího plyšáka, kterým je rys. „Slavnostní křest se odehraje pod nejvyšším živým vánočním stromkem v České republice, který stojí před naším informačním střediskem na Kvildě. Jméno kmotra prozatím tajíme,“ uvádí Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Milovníci Šumavy a plyšáků mohou posílat své tipy na jméno pro plyšového rysa na adresu – . Autor vítězného návrhu získá šumavského plyšáka dle vlastního výběru.

Celosvětové turné plyšáků

Hned po výběru toho správného jména pro rysa vyrazí šumavští plyšáci na „celosvětové turné“. „Na facebook už nám začali chodit i fotografie plyšáků z různých částí zeměkoule. Proto vyhlašujeme soutěž o nejhezčí fotku šumavského plyšáka z cesty kolem světa,“ vysvětluje Pavel Pechoušek.

Součástí křtu nejoblíbenějšího šumavského plyšáka bude i ježíškovská prezentace zajímavých novinek z produkce Správy NP a CHKO Šumava, které ti praví milovníci Šumavy rádi najdou pod vánočním stromečkem. „Nejzajímavějším tipem jsou samozřejmě plyšáci a originální oblečení, ale dalším lákadlem by mohl být třeba dárkový poukaz na cestu na saních tažených koňmi nebo předplatné krásného časopisu Šumava plného originálních fotografií zdejší unikátní přírody a lidí, kteří zde žijí,“ uvádí Tomáš Fait, náměstek pro vnější vztahy.

Vedle toho se před Vánocemi na informačních střediscích a na e-shopu objeví nová kvarteta zaměřená na šumavskou faunu, několik sérií sběratelských kartiček a čtyři druhy zbrusu nových puzzlí ve formátu A6, na kterých je například rys nebo veverka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová