Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nový Král Šumavy! Máme informace, které vás budou zaručeně zajímat

07.12.2013
Nový Král Šumavy! Máme informace, které vás budou zaručeně zajímat

Autor: NP Šumava

Popisek: Nejprodávanější je plyšový rys!

FOTOGALERIE Šumava vyhlásila soutěž a má vítěze… Tím je plyšový rys! Na celé Šumavě už se prodalo více než tisíc originálních plyšáků. Tržby plynoucí z prodeje vydělaly Správě šumavského parku na nového brigádníka. Nejvíce prodávaný plyšák se bude křtít pod nejvyšším vánočním stromem na Kvildě, kde budou k vidění i další tipy na vánoční dárky z produkce Správy NP a CHKO Šumava. Hned poté šumavští plyšáci vyrazí na celosvětové turné.

1043 plyšáků – přesně tolik originálních plyšových zvířat prodala Správa NP a CHKO Šumava za jediný měsíc od jejich uvedení na trh.

„Nastavili jsme nově marketing zaměřený na nejfrekventovanějšího návštěvníka a tím je rodina s dětmi. Snažíme se lépe pracovat s veřejností, než tomu bylo v předchozích letech a proto víme, co lidé chtějí. Podle zpětné vazby, kterou ze strany veřejnosti máme je náš směr správný. Šumava to již není kůrovec a problémy. Šumava je především místo pro zábavu a místo kam se vyplatí vyrazit na dovolenou,“ říká Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Stovka fotek na Facebooku

První týden se plyšáci prodávali pouze na informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava. Zájem byl nečekaně veliký a plyšáci po pouhých několika dnech z nabídkových pultíků téměř zmizeli. V průběhu listopadu putovali na eshop. „Od prvního týdne jsme zavalení objednávkami. Nestačíme plyšáky doplňovat a tak postupně některé druhy dochází a pak se do nabídky za pár dní vrací. Museli jsme najmout brigádníka, který plyšáky balí a posílá je zákazníkům,“ uvádí Petra Střelečková, vedoucí informačních středisek s tím, že díky plyšákům se tržby na e-hopu zněkolikanásobily a plyšáci si vydělali na nové pracovní místo na Šumavě.

Turisté si svoje nové plyšové miláčky i fotí na svých zamilovaných místech po celé Šumavě, snímky potom posílají na facebookovou stránku Plyšáci na Šumavě. Za měsíc, kdy stránka funguje, se tu objevila více než stovka fotografií. 9. prosince zde odborná porota vyhlásí nejlepší snímek a zároveň pokřtí toho nejprodávanějšího plyšáka, kterým je rys. „Slavnostní křest se odehraje pod nejvyšším živým vánočním stromkem v České republice, který stojí před naším informačním střediskem na Kvildě. Jméno kmotra prozatím tajíme,“ uvádí Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Milovníci Šumavy a plyšáků mohou posílat své tipy na jméno pro plyšového rysa na adresu – . Autor vítězného návrhu získá šumavského plyšáka dle vlastního výběru.

Celosvětové turné plyšáků

Hned po výběru toho správného jména pro rysa vyrazí šumavští plyšáci na „celosvětové turné“. „Na facebook už nám začali chodit i fotografie plyšáků z různých částí zeměkoule. Proto vyhlašujeme soutěž o nejhezčí fotku šumavského plyšáka z cesty kolem světa,“ vysvětluje Pavel Pechoušek.

Součástí křtu nejoblíbenějšího šumavského plyšáka bude i ježíškovská prezentace zajímavých novinek z produkce Správy NP a CHKO Šumava, které ti praví milovníci Šumavy rádi najdou pod vánočním stromečkem. „Nejzajímavějším tipem jsou samozřejmě plyšáci a originální oblečení, ale dalším lákadlem by mohl být třeba dárkový poukaz na cestu na saních tažených koňmi nebo předplatné krásného časopisu Šumava plného originálních fotografií zdejší unikátní přírody a lidí, kteří zde žijí,“ uvádí Tomáš Fait, náměstek pro vnější vztahy.

Vedle toho se před Vánocemi na informačních střediscích a na e-shopu objeví nová kvarteta zaměřená na šumavskou faunu, několik sérií sběratelských kartiček a čtyři druhy zbrusu nových puzzlí ve formátu A6, na kterých je například rys nebo veverka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace