Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jihočeští celníci zasahovali při nezákonné výrobě alkoholu

25.11.2013
Jihočeští celníci zasahovali při nezákonné výrobě alkoholu

Autor: Petr Topič / iDNES.cz / Profimedia

Popisek: Nezdaněný alkohol, ilustrační foto

KRIMI V minulých dnech bylo ukončeno závěrečnou realizací šetření příslušníků Celního úřadu pro Jihočeský kraj pod krycím názvem „PITCH“ týkající se nezákonné výroby a distribuce neznačeného alkoholu na území Jihočeského kraje.

Několikaměsíční pátrání bylo ukončeno zásahem příslušníků odboru Pátrání Celního úřadu pro Jihočeský kraj.

Celníci zajistili ve čtyřech pivních sudech celkem 145 litrů lihovin

V Prachaticích byly se soudním příkazem provedeny prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých bylo zajištěno větší množství alkoholických nápojů, které nebyly označeny kontrolní páskou. Konkrétně se jednalo o jednu prodejnu, jeden skladovací prostor a dvě dodávková vozidla, která sloužila k rozvozu neznačeného alkoholu koncovým odběratelům. V rámci těchto prohlídek jihočeští celníci zajistili 88 litrových lahví lihovin různých druhů.

Současně jihočeští celníci, na základě získaných poznatků, v součinnosti s příslušníky Celního úřadu pro Jihomoravský kraj provedli na základě soudního příkazu jednu domovní prohlídku a dvě prohlídky vozidel na území Jihomoravského kraje. Při domovní prohlídce v obci na Znojemsku bylo zajištěno kompletní zařízení, které sloužilo k výrobě neznačeného alkoholu, a dále byly zajištěny různé komponenty (kompresor, chladící zařízení, připravené uzávěry, skleněné litrové lahve, barviva a příchutě) důležité pro jeho výrobu.

Dále zde celníci zajistili ve čtyřech pivních sudech celkem 145 litrů lihovin, připravených ke stočení do litrových lahví. V jednom z vozidel bylo nalezeno 76 litrů neznačeného alkoholu připraveného k distribuci. Byly odebrány vzorky a v současnosti probíhá jejich analýza v Celně technické laboratoři v Praze, v rámci které bude prověřována i možná přítomnost látek ohrožujících život a zdraví občanů.

V letošním roce se jedná již o několikátý případ tohoto druhu

Únik jen na spotřební dani byl vyčíslen na více jak čtyřicet tisíc korun. V současné době je případ nadále v šetření celníků. Po doručení potřebných odborných vyjádření bude věc předána s návrhem na zahájení trestního stíhání dvou podezřelých osob (muži ve věku 47 a 54 let), kterým hrozí trest odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti a peněžitý trest. Ve věci zajištěného zboží bude s největší pravděpodobností rozhodnuto o propadnutí ve prospěch státu.

V letošním roce se jedná již o několikátý případ tohoto druhu, kdy jihočeští celníci zajistili větší množství podezřelého alkoholu. 8. listopadu byla odhalena na Českobudějovicku nelegální výrobna lihovin. Při domovní prohlídce celníci zajistili celkem 88 litrů destilátů, ve spotřebitelském balení připravených k prodeji.

Srovnatelným případem svého druhu je realizace akce s krycím názvem „NAVIS“, kdy v květnu loňského roku jihočeští celníci zajistili cigarety, řezaný tabák, alkoholické výrobky, komponenty na výrobu alkoholických výrobků a také kompletní stáčecí zařízení určené k plnění, uzavírání a označování alkoholických výrobků ve spotřebitelských baleních.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace