Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hlavně se z toho neposrat! Jandák k politické situaci v Česku a v jeho rodné ČSSD zvláště

01.11.2013
Hlavně se z toho neposrat! Jandák k politické situaci v Česku a v jeho rodné ČSSD zvláště

Autor: archiv V. Jandáka

Popisek: Vítězslav Jandák ve svém srubu v jižních Čechách se svým psím společníkem Albertem

S nadhledem a humorem sobě vlastním se dívá na současnou politickou situaci i šarvátky ve vlastní straně – ČSSD, staronový poslanec, herec a možná budoucí ministr Vítězslav Jandák. Je prý znechucený z některých vyjádření některých politických kolegů, ale i médií. A jak sám pro Parlamentní listy.cz uvedl, důležité je zdraví, a dodal, že vždycky je všechno trochu jinak.

„Řekl bych to asi takhle: Hlavně se z toho nep….“ , protože i když se to zdá důležité, na světě jsou vážně důležitější věci. Chápu, že veřejnost je zmatená, mnozí lidé neví, co si myslet o tom, co se u nás v ČSSD děje, ale pamatujte, že vždycky je všechno trochu jinak. Nic strašného se neděje a pořád máme demokracii, i když trochu pokřivenou, pořád ale neděláme nic protiústavního, protizákonného,“ říká Vítězslav Jandák, který je prý rád, že je nyní řadovým poslancem a chce hlavně pracovat.

Voliči čekají na činy!

„Já jsem nebyl zvolen pro řeči, ale proto, abych něco dělal. Na to bychom měli pamatovat. Lidi čekají na to, co uděláme s touto zemí, která je díky Nečasům a Kalouskům v dost špatném stavu, ale ne tak špatném, abychom s tím něco nemohli udělat. Dostali jsme od voličů mandáty a na to bychom měli myslet. Voliči čekají na činy, ne na řeči,“ říká Jandák, ale přiznává, že situace v sociální demokracii není růžová.

„Samozřejmě, že tam napětí je, samozřejmě, že jsou tam jisté dohady, ale nevraždíme se, nebijeme se a některá média, tedy obzvlášť některá to ještě ráda nafouknou, přidají si a zdramatizují a pak si voliči vyber. Nikoho nesoudím, nikoho nekritizuji, ale to, co jsem řekl, za tím si stojím, čímž myslím výsledek voleb,“ říká Jandák.

A to je to, oč tu běží. ČSSD utrpěla porážku, paradoxně, i když volby vyhrála.

Nic není tak horké...

„Je to nejhorší výsledek v historii ČSSD a já jsem řekl a za tím si stojím, že z toho mělo vedení naší partaje vyvodit odpovědnost. Stejně, jako to kdysi udělal Jiří Paroubek a ten měl přeci jen o nějaké to procento více, než máme teď my. Bylo by to logické, bylo by to čestné a sportovní. A jen dodám, že pokud nechtějí lidi návrat Kalouska, měli by chápat i souvislosti, když mnozí kritizují to, jak je tu ČSSD v rozkolu. Nejhorší jsou lidové soudy, protože to jestli začne, tak se stěhuju. A víte co, fakt je důležité nepo…. se z toho. Pořád říkám, nač se bát zítřků, třeba nepřijdou,“ myslí si Vítězslav Jandák.

Nemá ambice ani na funkce, ani na schůzky a jak podotýká, poslanci ještě nesložili ani slib, nedostali ani legitimace a už se mluví o nových volbách. „Nic není tak horké, jak to vypadá, to si vždycky říkám a je to fakt,“ podotýká poslanec.

Chce, aby se lidem dobře žilo

„Proč tedy ti lidi šli k volbám? K čemu? Není to růžová situace, to si přiznejme, ale není to zatím nic dramatického. Chce to selský rozum, trochu přemýšlet a být lehce nad věcí. Musím na to koukat s humorem a nadhledem, jinak to nejde. Už se tomu jen směju, nic jiného mi nezbývá,“ dodal Jandák.

Jako poslanec za Jihočeský kraj by rád především apeloval na to, aby se dokončila stěžejní spojnice Prahou s jihem Čech a tranzit na jih Evropy  - dálnice D3, aby lidé měli práci a aby se v jižních Čechách a nejen těch dobře žilo.

Radek Kraus

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace