Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další část šumavské cyklomagistrály je hotová

31.10.2013
Další část šumavské cyklomagistrály je hotová

Autor: horskakola24.cz

Popisek: Horské kolo, ilustrační foto

Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava dokončila další část šumavské cyklomagistrály - 3,2 kilometrů dlouhý úsek Skelná - Vysoké Lávky na Prášilsku. Ten bude v zimě sloužit i běžkařům.

Příští rok se cyklomagistrála rozroste o poslední chybějící úsek Nová Hůrka - Skelná. Výhledově by se mohla prodloužit až na Modravu. Jihoceskenovinky.cz informoval Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Myšlenka Šumavské cyklomagistrály vznikla v roce 2006

Skelná - Vysoké Lávky. 3,2 kilometrů dlouhý úsek kudy se dá od pátku 25.10.2013 projet na kole  - další část šumavské cyklomagistrály, která během tohoto léta vznikla u Prášil na Šumavě. Investorem je Správa NP a CHKO Šumava.

„Nově vybudovaný úsek se u odbočení na Vysoké Lávky napojí na dva již hotové, končící v Mechově u Srní a šumavská cyklomagistrála se postupně stane nejdelší a ucelenou cyklostezkou na Šumavě," uvádí Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Myšlenka Šumavské cyklomagistrály vznikla v roce 2006, kdy se postavila její první část Gerlova Huť - Nová Hůrka na Železnorudsku. Od té doby se prodloužila o další dva hotové úseky od odbočení na Vysoké Lávky na Prášilsku až do Mechova u Srní, tehdy podpořené z Programu Interreg IV, přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko. Poslední, cca 5,3 km dlouhý, úsek mezi Novou Hůrkou a Skelnou se v současné době projektuje. Cyklostezka by se dále mohla prodloužit až na Modravu.

Šumavská cyklomagistrála bude ve finále zhruba 43 kilometrů dlouhá

„Na tuto část cyklostezky se léta čekalo. Naší rolí je pomoc regionu při budování potřebné turistické infrastruktury, zvláště tam kde jde o bezpečí turistů. Je bez pochyby, že díky cyklostezkám se stává pohyb kolařů na území národního parku neporovnatelně bezpečnější a ohleduplnější vůči pěším turistům i zdejší vzácné přírodě," uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Šumavská cyklomagistrála bude ve finále zhruba 43 kilometrů dlouhá, a podle původních plánů propojí Železnou Rudu, Prášily a Modravu - nově postavené úseky budou dlouhé dohromady 24,5 kilometrů. V zimě bude sloužit lyžařům.

„Celkové náklady od roku 2006 dosáhly cca 71 milionů korun. Výstavba nynějšího - 3,2 kilometrů dlouhého úseku ze Skelné na Vysoké lávky vyjde na 10 milionů korun," uvádí Jiří Kvapil, ekonomický náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava s tím, že peníze se podařilo sehnat z dotace Operačního programu životní prostření (OPŽP).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace