Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kdo zasedne do ministerských pozic? Máme dva tipy

28.10.2013
Kdo zasedne do ministerských pozic? Máme dva tipy

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Vítězslav Jandák u svého srubu v Chlumu u Třeboně

Dva Jihočeši by se mohli eventuálně dostat do vládního kabinetu, pokud bude složen z většiny z ČSSD. Řeč je o exministru kultury, poslanci za ČSSD Vítězslavu Jandákovi a současném jihočeském hejtmanovi Jiřím Zimolovi. Oba jsou výraznými osobnostmi, o kterých se reálně uvažuje.

Vítězslav Jandák by se eventuálně mohl po sedmi letech vrátit na ministerstvo kultury. Tam byl v minulosti skoro rok a půl a ve své době byl nejpopulárnějším politikem v zemi. Jeho kolega Jiří Zimola by mohl obsadit například ministerstvo životního prostředí, či ministerstvo pro místní rozvoj.

Jsem rád, že Jirka uspěl, říká Jandák

„Nepředbíhejme, uvidíme, co bude. Třeba bude všechno jinak. Já se držím jednoho rčení a to se mi vyplácí: Nač se bát zítřků, třeba nepřijdou,“ svěřil se pro Parlamentnilisty.cz Vítězslav Jandák, který je svým úspěchem ve volbách potěšen, stejně jako úspěchem Jiřího Zimoly.

„Jsem rád, že jsem byl tím, kdo ho na kandidátku navrhl, a že Jirka uspěl. Je to mladý, schopný politik, který opravdu vzešel z té komunální politiky, moc dobře ví, o čem ta práce je a na rozdíl od některých zná problém i těch malých měst i krajů. Bude-li na nějakém ministerstvu, on, budu-li tam já, nevím. Ukážou to další týdny. Uvidíme,“ řekl Jandák.

Sám Jiří Zimola se nechtěl zatím k možnostem, že by se i on stal členem vlády, příliš vyjadřovat.

Zemětřesení v ČSSD?

„Vyčkejme prosím, co bude dál, jaká budou jednání. Moje práce bude především ve Sněmovně a chci veškeré úsilí jako poslanec věnovat kvalitním zákonům a také tomu, abych pomohl svému Jihočeskému kraji,“ uvedl Zimola.

Ten zároveň na postu jihočeského hejtmana skončí. Nahradí ho některý z jeho dosavadních náměstků.

Pokud by došlo k zemětřesení v předsednictvu ČSSD, pak by se kromě jiného mohl dostat právě Jiří Zimola do jejího vedení. Je totiž potenciálním kandidátem minimálně na post místopředsedy. I když ČSSD volby vyhrála, je jasné, že získala poměrně málo hlasů a zřejmě z toho bude muset současné vedení vyvodit důsledky.

Současný předseda strany Bohuslav Sobotka přiznal, že pokud se mu nepodaří sestavit vládu, která dostane podporu ve Sněmovně, odejde.

Parlamentní listy.cz, Radek Kraus

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace