Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Jihočeský kraj: Kraj chce podpořit sport částkou 4,2 milionu

07.03.2013
Jihočeský kraj: Kraj chce podpořit sport částkou 4,2 milionu

Autor: Tysto/wikipedie.org

Popisek: Ilustrační foto, děti hrající fotbal

Dohromady 4,2 milionu korun chce letos uvolnit Jihočeský kraj v rámci programů podpory sportu na rok 2013. Rada Jihočeského kraje přitom už 7. února rozhodla, že o granty v celkové výši 3,765 milionu se podělí 142 žadatelů.

O grantech v celkové výši 435 tisíc určených pro dalších 11 žadatelů bude 7. března 2013 rozhodovat Zastupitelstvo Jihočeského kraje.

V kompetenci rady kraje je totiž rozdělovat částky na jednotlivé granty do 200 tisíc korun. O penězích nad touto hranicí, či v případě, že je příjemce obec, rozhoduje zastupitelstvo.

„Kraj dlouhodobě podporuje sportovní aktivity. A ť už se jedná o dotace pro školská zařízení či jednotlivé kluby, na pořádání různých závodů zdravých či handicapovaných sportovců, nebo na výstavbu či rekonstrukce sportovišť, která potom mají nejen širší potenciál využití, ale jsou navíc i bezpečnější,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Vyhlášení krajských programů podpory sportu pro rok 2013 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje 25. září loňského roku. Ve stanoveném termínu do 4. prosince 2012 zaslalo žádost o jednotlivé granty 307 zájemců, kteří požadovali celkovou dotaci ve výši 15,8 milionu korun.

Osmnáct žádostí rada kraje pro formální nedostatky vyřadila. Z dalšího výběru pak vzešlo 153 žadatelů, kteří se mohli o peníze v celkové výši 4,2 milionu z programů na podporu sportu ucházet.

Program podpory sportu na rok 2013 je rozdělen celkem do šesti kategorií, jmenovitě: Rekonstrukce a obnova vybavení sportovišť, Veřejně přístupné sportovní aktivity, Činnost sportovních gymnázií, Organizace přeborů Jihočeského kraje, Akce handicapovaných sportovců a Mezinárodní sportovní aktivity.

(zdroj: Kateřina Koželuhová/jihočeský kraj)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace