Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Miliardář pod palbou: Babiš užívá slovník diktátorů, tvrdí Zimola

22.09.2013
Miliardář pod palbou: Babiš užívá slovník diktátorů, tvrdí Zimola

Autor: Tomáš Krist / MAFRA /Profimedia.cz

Popisek: Andrej Babiš je mimo jiné údajně bývalým spolupracovníkem StB

Miliardář Andrej Babiš (ANO) má nakročeno do sněmovny a jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se toho podle všeho děsí. Babišovi totiž občas ujede diktátorský slovník a zdá se, že by republiku chtěl řídit pevnou rukou. Obavy z případného Babišova úspěchu však nevyjadřuje jen Zimola.

„Lidé z Babišova okolí, byť zastávají pozice regionálních lídrů jeho hnutí, nejsou prakticky puštěni ke slovu. Když Babiš mluví o zaměstnancích, tak mu občas ujede slovíčko hodné slovníku diktátorů, jako např. „popravit“.  Jeho vystoupení mají charakter „one man show“, na kterých se toho mnoho nedozvíte o předvolebním programu, ale zato posloucháte životní příběhy hlavního aktéra. Na dotazy lidí z publika neodpovídá přímo, ale vede si svou, je sebestředný,“ vpočítává Babišovy chyby jihočeský hejtman.

Tvrdý ortel nad pravicí

Zdůrazňuje, že nemá nic proti vstupu nových tváří do politiky, má však ještě na paměti otřesné působení subjektů jako TOP 09, Věcí veřejných a LIDEM. Občané by proto podle jeho názoru měl velmi vážit, komu koncem října dají svůj hlas. Zda to bude např. sociální demokracie s mnohaletou tradici, nebo nové nečitelný subjekt s potravinářským miliardářem v čele.

Ostrá slova na Babišovu adresu na sociální síti pronáší např. také advokát Jiří Vyvadil. Po zhlédnutí diskusního pořadu Partie televize Prima, v němž se utkali právě Andrej Babiš (ANO) A Jana Bobošíková (Hlavu vzhůru), napsal: „Poslouchám 2 blboušky: patetickou Bobošíkovou a Babiše, který by si zřejmě měl vzít lekci češtinu... Hlava se tam nedostane, to je jasné, ale Babiš to je skutečně exot,“ poznamenává Vyvadil, jenž občas glosuje politické dění v Česku. „Když ho poslouchám, mluví jako Ukrajinec..., který, jinak skvělý chlap mi dělal dlažbu... No pravice je v krizi, jestli tohoto člověka bude volit,“ vynesl tvrdý ortel advokát.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace