Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Létá do Londýna na operu a má hezkou dceru! Prozradil kníže o Kalouskovi. A dodal, jak mu prý křivdíme

19.09.2013
Létá do Londýna na operu a má hezkou dceru! Prozradil kníže o Kalouskovi. A dodal, jak mu prý křivdíme

Autor: Hans Štembera

Popisek: Karel Schwarzenberg

Politici se nyní před volbami objevují ve všech médiích mnohem více než obvykle. Také bulvární deník Blesk začal se zveřejňováním rozhovorů s lídry kandidátek. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v Blesku chválí svého stranického kolegu Miroslava Kalouska a mluví i o prezidentovi Zemanovi.

Veřejnost jistě zaznamenala přestřelky mezi Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem, které se projevily při sporu o velvyslance nebo při jmenování vlády. Přesto Karel Schwarzeberg některé prezidentovy vlastnosti oceňuje. „Je velice inteligentní člověk, o tom nemohou být žádné pochyby. Je politik, který své řemeslo ovládá. To bezesporu. Někdy je vtipný, teď už ale své vtipy často opakuje,“ myslí si Schwarzenberg.

Šéf TOP 09 se v rozhovoru pro Blesk však nevyhnul ani kritice Miloše Zemana. „Ale názory pana prezidenta, třeba ten, že ústavní zvyklosti jsou idiotské, považuji za nehorázné. Stejně tak sestavení vlády proti vůli sněmovny,“ opakuje Schwarzenberg svůj názor.

Když měl hledat kroky prezidenta, které by hodnotil pozitivně, Karel Schwarzenberg uvedl, že kladně hodnotí, že jezdí zase s vlaječkou na autě.

Kalousek je nejvíce pomlouvaný člověk v ČR

Karel Schwarzenberg Blesku řekl, že Kalousek je pomlouván neoprávněně. „Slyšel jsem spoustu klepů o něm. Nicméně nikdy se žádná obvinění neprokázala. Z vlastní zkušenosti vím, že jsme dost pomlouvačný národ. Já ho dobře znám, vím, kde bydlí na Vinohradech, jezdí normálně oktávkou. A ta jeho chalupa v Bechyni. Má nádherný výhled, je příjemná, ale normální,“ rozplývá se Karel Schwarzenberg při rozhovoru.

O Kalouskovi dále řekl, že má i neřesti. „Patří mezi ně i vážná hudba. Miluje operu. Když je nějaký dobrý zpěvák v Londýně, tak tam zaletí. Mimochodem, má hezkou dceru,“ dodal Karel Schwarzenberg, když se rozpovídal o druhém muži TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

Deník Blesk však připomenul, že Kalouskova nepopularita pramení i z tvrdých ekonomických reforem, které prosazoval. I v této věci však Kalousek našel u Schwarzenberga zastání. „Právě teď, pokud jsou lidé rozumní, měli by mu poděkovat. Pomalu se zvedáme ode dna. Teď je třeba ten správný okamžik investovat. Díky Kalouskovi prostředky máme a netíží nás dluhy,“ říká Karel Schwarzenberg o Kalouskových přednostech.

Některé blbé věci se nám staly

Karel Schwarzenberg Blesku také vysvětlil, jak vnímá Nečasovu vládu, ve které byl ministrem zahraničních věcí. Potvrdil, že vláda svou rozhádaností v koalici a případy korupce si získala horší pověst, než by si zasloužila. „Protože čistě to, co vláda dělala, nebylo tak blbé, ale ztratila image a respekt,“ myslí si Schwarzenberg. Pak si hned ještě povzdechl: „A ten smutný konec z růžové knihovny, to celý projekt ještě dodatečně potopilo. Dělali jsme chyby, o tom není pochyb. Některé blbé věci se nám staly,“ konstatoval Karel Schwarzenberg.

Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace