Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jihočeští celníci zajistili velké množství padělků

02.08.2013
Jihočeští celníci zajistili velké množství padělků

Autor: CÚ

Popisek: Zajištěné padělky

V minulých dnech provedli jihočeští celníci tři kontrolní akce týkajících se ochrany práv duševního vlastnictví a autorských práv. Výsledkem bylo zajištění většího množství zboží, u kterého existuje důvodné podezření z porušení práv duševního vlastnictví.

Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku více jak čtyři miliony korun. Jihoceskenovinky.cz o tom informoval Bc. Vladimír Pešek, tiskový mluvčí CÚ pro Jihočeský kraj.

Ve čtvrtek 25. července bylo závěrečnou realizací příslušníků Celního úřadu pro Jihočeský kraj ukončeno šetření pod krycím názvem „HAL“ týkající se nezákonného nabízení, skladování a prodeje zboží, u kterého existuje důvodné podezření, že je na něm umístěno stejné nebo zaměnitelné označení s ochrannou známkou bez souhlasu majitele ochranné známky.

V odpoledních hodinách celníci na základě soudního příkazu přistoupili ke kontrole jednoho stánku na tržnici v katastru obce Vyšší Brod. Výsledkem této akce bylo zajištění většího množství padělků především textilních výrobků. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku 2 673 000,- Kč. Celníci budou v této věci činit další úkony a nadále probíhá šetření. V případě prokázání viny, hrozí jednomu pachateli trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let, peněžitý trest nebo propadnutí věci.

Ve Vyšším Brodě i ve Strážném, samé padělky

V neděli 28. července se celníci opět vydali na kontrolu do Vyššího Brodu a opět narazili na nepoctivé prodejce. V jednom kamenném obchodě a v jednom ze stánků na tržnici „U školy“ zajistili padělky textilních výrobků, hodinek, parfémů a doplňků. V tomto případě by celková prodejní hodnota originálních výrobků činila 1 259 835,- Kč.

V pondělí 29. července prováděli jihočeští celníci monitorování tržnic ve Strážném na Prachaticku a v rámci této činnosti zjistili, že za jedním z prodejních míst dochází ke skladování textilních výrobků a doplňků, u kterých je podezření z porušování některých práv duševního vlastnictví. Zboží následně zajistili. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku 425 116,- Kč.  

Zajištěné zboží zůstane až do doby rozhodnutí soudu uloženo ve skladech celní správy. Pokud nebudou držitelé práv k ochranným známkám souhlasit s využitím předmětného zboží k humanitárním účelům, bude zboží následně zlikvidováno.

Od začátku roku 2013 jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za více jak 128 milionů korun. Největší množství zajištěného zboží připadá na textilní výrobky, doplňky a CD a DVD nosiče.    

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace