Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zabití, nebo vražda? Tragédie na Táborsku. Spor o zakousnuté slepice skončil záhadnou smrtí mladého muže

12.12.2018
Zabití, nebo vražda? Tragédie na Táborsku. Spor o zakousnuté slepice skončil záhadnou smrtí mladého muže

Autor: Policie ČR

Popisek: Ilustrační foto

EXKLUZIVNĚ KRIMI FOTO Pojbuky na Táborsku jsou v šoku. Sousedský spor kvůli zakousnutým slepicím skončil smrtí mladého muže. Protivník ho nejspíš umlátil dřevěným polenem.

Tragédie se stala ve čtvrtek 6. prosince v dopoledních hodinách na dvoře dílen patřících obci. Starší z mužů (L. N.) zde sekal pro obec dřevo, mladší (M. Š.) se šel pravděpodobně podívat do dílen, kde se připravovalo zařízení pro zavedení vody do jeho domu.

Co přesně se odehrálo při jejich setkání, je zatím předmětem vyšetřování, jisté je zatím pouze to, že mladší z mužů zůstal po incidentu ležet v bezvědomí mezi naštípaným dřívím. „M. Š. jsem potkal krátce před půl desátou, zajímal se o to, kdy mu bude zavedena do domu voda z obecního vodovodu. Řekl jsem mu, že se vše nyní chystá v dílnách a odpoledne by to mohlo být připravené. S tím jsme se rozešli,“ popisuje chvíle před tragédií starosta obce František Papež. V té době netušil, že za necelou hodinu se setkají ještě jednou, ale za mnohem dramatičtějších okolností.

Dal jsem mu pěstí

„Tři minuty po desáté hodině mi volal L. N., že mám přijít okamžitě k dílně, že má nějaký problém. Když jsem došel na místo, řekl mi rozčíleným hlasem: „Dal jsem mu pěstí.“ Rozhlížel jsem se kolem a uviděl u dříví ležet M.Š. s vyvalenýma očima. Bylo jasné, že je v bezvědomí. Okamžitě jsem volal záchranku a snažil se mu poskytnout první pomoc,“ vybavuje si děsivé chvíle z minulého čtvrtku starosta Papež. 

Dnes je již místo činu zasypané sněhem, foto René Flášar

Po chvíli přijela na místo hlídka policistů z Mladé Vožice, kteří starostovi pomáhali s oživováním napadeného muže až do příjezdu záchranné služby. Lékařům se nakonec podařilo obnovit základní životní funkce a vrtulníkem jej transportovat do krajské nemocnice v Českých Budějovicích. Jeho zranění byla ale nakonec natolik vážná, že jim v neděli ráno podlehl.

„Viděl jsem několik rvaček, při nichž padaly rány pěstmi, ale žádná nedopadla takto. Úplně se mi nezdá, že by ho dokázal takto odrovnat pěstí,“ míní starosta Papež. Zmiňuje přitom, že mezi lidmi v obci se hovoří, že ho měl tlouct dřevěným polenem.

Dosud malá klidná vesnička na Táborsku se nemůže vzpamatovat z násilného činu, foto Facebook

Útočníka policisté zadrželi chvíli po incidentu a ještě téhož dne odpoledne putoval do vazby. Případ nyní šetří kriminalisté z Českých Budějovic. 

Co tragédii předcházelo?

První dějství smutného příběhu se začalo odehrávat již v loňském roce, kdy M. Š. utekli psi a v Zadní Lomné zakousli L.N. několik slepic. „Pokud vím, tehdy kvůli tomu byl trochu rozruch, ale domluvili se na nějakém odškodnění a vše se uklidnilo,“ říká starosta František Papež a pokračuje: „Minulý týden se podařilo psům ale přes výkop pro nový vodovod utéct znovu. A opět se vydali do Zadní Lomné. Když je L.N. uviděl, nasedl do auta a jednoho psa přejel. Ale jak se později u veterináře ukázalo, pes byl pouze odřený a hodně vyděšený. Pokud vím, jeho majitel nechtěl věc ani nijak řešit. O to víc jsme tady všichni v šoku z toho, co se zde minulý čtvrtek odehrálo,“ dodává starosta. 

Podle účetní obce Pavly Mrázkové byl útočník v minulosti již jednou odsouzen za napadení spoluobčana. „Tehdy před léty za to dostal podmínku,“ říká účetní a dodává, že s mužem byly občas nějaké problémy. „Nešlo sice o nic zásadního, ale často se rozčílil kvůli úplné hlouposti. Že ale udělá něco takového, to tady nikoho ani ve snu nenapadlo,“ kroutí hlavou Pavla Mrázková.

Vložil: René Flášar

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace