Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Budějovice mají legendu country, ale Pištín s 660 obyvateli Pavla Šporcla a Kačírkovou. Adventní program i leccos ukáže…

27.11.2018
Budějovice mají legendu country, ale Pištín s 660 obyvateli Pavla Šporcla a Kačírkovou. Adventní program i leccos ukáže…

Foto: Obec Pištín

Popisek: Advent v Pištíně slaví každý rok s velkou grácií. Vloni připravili živý betlém místní mateřské školy (na snímku i její ředitelka Kamila Lidralová)

„Pištínský advent ozdobí Jana Šrejma Kačírková a Pavel Šporcl,“ chlubí se Vesnice Jihočeského kraje roku 2017 s pouhými 660 stálými obyvateli. A protože leží zhruba v polovině hlavní silniční trasy z Budějovic do Vodňan, od Českých Budějovic je vzdálený pouhých 12 kilometrů, Pištínští očekávají, že na takovouto hudební událost dorazí i lidé z krajské metropole, vstupenky za pěknou cenu 200 Kč tomu jistě pomohou. „Vystoupení těchto dvou skvělých umělců je dokladem toho, že i na malé obci jdou dělat špičkové kulturní akce,“ řekl k tomu starosta Havel, který se možná nemusel plácnout přes (obecní) kapsu až tolik, kolik bychom si mysleli. Mimochodem, co chystá krajská metropole České Budějovice na Advent, najdete v galerii…

Projekt obce Pištín s názvem Advent na vsi odstartuje v sobotu 1. prosince v 16 hodin tradičním zdobením medových perníčků. A hned v neděli 2. prosince program pokračuje ve 14 hodin koncertem v kapli Sv. Anny v Češnovicích a v 16 hodin koncertem dětí z místní mateřské školy v pištínském kostele.

Pištín má totiž šikovnou ředitelku MŠ a ta…

„Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na činnost školy. Součástí koncertu bude zahájení výstavy betlémů z dílny jihočeského řezbáře Jiřího Bürgera, jehož práci znají milovníci umění nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jeho výstavy měli možnost vidět návštěvníci v Itálii, Francii, Německu a Rakousku,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Pištín a koordinátorka projektu Advent na vsi Kamila Lidralová. A právě o této zajímavé a šikovné dámě nám něco zajímavého prozradil mediální zástupce obce (ano, i tohle Pištín má!), Petr Pokorný.

Snímek z loňského turné Vánoce na modrých houslích: Pavel Šporcl a Jana Šrejma Kačírková, foto Jiří Jelínek

„Ono to není obecně známo, ale zase to není žádné tajemství. Jana Šrejma Kačírková je vlastní sestra Kamily Lidralové,“ dozvěděli jsme se s tím, že sólistka opery Národního divadla v Brně již vloni jela vánoční miniturné se slavným houslistou Pavlem Šporclem a pro rodinu udělá prý ´cenu´. Slavnostním koncertem sopranistky Jany Šrejma Kačírkové a houslisty Pavla Šporcla totiž program letošních předvánočních akcí v Pištíně vyvrcholí.  

Starosta: Návštěvníci koncertu si od nás odnesou nádherný vánoční zážitek

„Adventní program má u nás dlouhou tradici, letošní rok je však výjimečný projektem v režii mateřské školy, který nabízí velice atraktivní akce jak pro děti, tak pro dospělé. Předpokládáme, že některé přilákají i návštěvníky z širokého okolí, včetně krajského města. Všichni jsou srdečně zváni,“ konstatoval starosta Pištína Jaroslav Havel. „Skutečnou ozdobou předvánočních akcí bude koncert sopranistky Jany Šrejma Kačírkové a houslisty Pavla Šporcla v sobotu 22. prosince od 16 hodin v našem sportovně rekreačním areálu. Vystoupení těchto dvou skvělých umělců je dokladem toho, že i na malé obci jdou dělat špičkové kulturní akce. Nepochybuji o tom, že návštěvníci koncertu si od nás odnesou nádherný vánoční zážitek,“ zdůraznil starosta.

V průběhu čtyř adventních týdnů se v rámci série akcí odehraje také mikulášská nadílka s čertovskou besídkou dětí z mateřské školy, koncert dětského pěveckého sboru Skřivánek, mikulášské posezení spojené se zábavou pro děti, zapojení do projektu Česko zpívá koledy či Poslední leč. Výstava betlémů pak potrvá až do Tří králů, tedy do neděle 6. ledna 2019. Přístupná bude zdarma každou neděli před a po bohoslužbě. Mimo to pak ve středu 12. prosince od 16 do 17.30 hodin a v sobotu 22. prosince od 14.00 do 15.30 hodin.

Vložil: Markéta Vančová

Galerie

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace