Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zájemci o evropské dotace sebou musejí hodit! Projekty mají být do září

03.07.2013
Zájemci o evropské dotace sebou musejí hodit! Projekty mají být do září

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

O zhruba 535 milionů korun budou moci zájemci o dotace z ROP Jihozápad žádat už v září letošního roku. ROP proto apeluje na žadatele, aby si během nadcházejících letních prázdnin pečlivě připravili projekty pro zářijové výzvy.

Mimořádný objem financí získá ROP Jihozápad na základě nedávného usnesení vlády o přesunu peněz z Regionálního operačního programu Severozápad a Operačního programu Technická pomoc. Jihoceskenovinky.cz o tom informovala Michaela Biňovcová, tisková mluvčí úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Českých Budějovicích.

Finance budou určeny na podporu ekologické dopravy, rozšíření základního a středního školství a na rozšíření sociální infrastruktury. Největší částka přitom bude vyčleněna na školství. „Na ekologickou dopravu půjde 100 až 200 milionů korun, na školství 200 až 250 milionů a na sociální služby zhruba 60 milionů korun,“ uvedl Jaromír Slíva místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Konkrétně přitom podle něho bude možné žádat o podporu na technicko-přírodovědné vybavení škol jako je například vybavení laboratoří pro výuku chemie, fyziky a biologie, dále pak na pomůcky pro hendikepované, speciální postele proti proleženinám, polohovací lůžka, masážní vany a další.

Výzva určena především školám

Výzvu k předkládání těchto projektů do ROP NUTS II Jihozápad chce Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad vyhlásit ve druhé polovině září. Zájemci o dotace pak budou mít přibližně měsíc a půl na to, aby projektové žádosti předložili. Jelikož budou finance z této výzvy určeny z velké části školám, jejichž zaměstnanci mají během prázdnin dovolenou, může nastat problém s vyčerpáním všech prostředků. Pro školy se navíc jedná o vůbec poslední možnost zisku dotací prostřednictvím ROP JZ v tomto programovacím období.

„Naši zaměstnanci udělají maximum pro to, aby byl tento objem financí vyčerpán. Na srpen připravujeme semináře pro zájemce o dotace, budeme poskytovat i individuální konzultace. „Veřejnost budeme o výzvě informovat i na našich webových stránkách,“ uvedla ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Šímová.

O úspěšných žadatelích rozhodne Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad začátkem roku 2014, k samotnému podpisu smluv by mělo dojít v únoru/březnu 2014. „V polovině příštího roku by se také projekty měly začít realizovat s nejzazším termínem dokončení v červnu 2015. Předpokládáme, že budou podpořeny projekty v minimální výši půl milionu korun,“ dodala Michaela Šímová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace