Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Finalistky České Miss na táboře Women for Women: Maminky s dětmi byly moc milé

24.08.2017
Finalistky České Miss na táboře Women for Women: Maminky s dětmi byly moc milé

Foto: Miss Events / Roman Souček

Popisek: Finalistka České Miss 2017 Michaela Habáňová na letním táboře Women For Women

FOTO Přestože dvanáct finalistek České Miss nyní žije svůj sen, na jehož konci je vítězná korunka, minulý týden se tváří v tvář ocitly osudu žen, kterým v životě štěstí příliš nepřálo. Nový koncept České Miss je více zaměřený na charitu a v rámci finálových příprav strávily krásky týden na táboře obecně prospěšné společnosti Women for Women manželů Ivany a Pavla Tykačových, který je určený pro matky s dětmi v tíživé životní situaci.

Přítomnost a pomoc dívek při každodenním programu vlila optimismus do žil nejen všem přítomným maminkám, ale hlavně jejich ratolestem, které zatím mají celý život před sebou. Ty se dozvěděly, jak krásné může být, když jde někdo za svým snem.

Tábor Women for Women, který se konal v Jižních Čechách, se od těch klasických táborů liší v tom, že na tábor nejedou pouze děti, ale také jejich maminky. „Program je určen ženám s dětmi, které se dostaly do psychicky, ekonomicky a sociálně složité situace, ale snaží se s naší pomoci aktivně z této situace dostat,“ popsala organizátorka a provozní ředitelka Renata Ouředníková ze společnosti Women for Women.

Je to krásný pocit, říká finalistka Hirtová

Náplň dne dětí a jejich matek se však výrazně lišil. Zatímco maminky si dopoledne užívaly svůj vlastní program, který zahrnoval například relaxační terapii, děti se účastnily táborových radovánek, tak jak je mnozí známe z dětských let. S jedinou výjimkou, v jejich týmech se o ně kromě klasických oddílových vedoucích staraly také finalistky České Miss. Ty se účastnily celodenního programu, včetně povinného budíčku a zumba rozcvičky nebo večerního táboráku.

 

Smejkalova_michaela

Finalistka Michaela Šmejkalová s dětmi na táboře Women for Women

Výpomoc a přístup finalistek si pochvalovaly nejen děti, ale i samotné maminky. „Přítomnost dívek byla velice příjemná. Vždy, když jsem potřebovala, tak mi byly k ruce. Jsem ráda, že jsem je mohla osobně poznat,“ uvedla jedna z maminek. 

Vzhledem k tomu, že celotáborová hra byla inspirována Piráty z Karibiku, vyzkoušely si krásky také velmi zajímavé dovednosti, včetně vázání lodních uzlů nebo chůze po laně a některým to šlo až překvapivě dobře.

Matousova_Kadlecova

Markéta Matoušová a Michaela Kadlecová společně s dětmi

A jak hodnotily tento pobyt samotné finalistky? „I když to bylo místy hodně náročné, tahle únava je jedna z nejpříjemnějších. Jakmile vidíte spokojené děti při společných hrách, a hlavně to, jak spolupracují v týmech, je to zkrátka krásný pocit. Mile mě překvapilo, jak rychle si na sebe děti zvykly a vytvořily silné pouto,“ zhodnotila spolupráci finalistka České Miss Silvie Hirtová.

Hirtova_silvie

Finalistka České Miss 2017 Silvie Hirtová

Podle finalistky Moniky Vrágové kemp skvěle fungoval nejen, co se týká organizace, ale také kolektivu lidí, kteří se zde sešli. „Pobyt jsem si moc užila. Maminky s dětmi byly moc milé. Když jsme hrály různé táborové hry, byla jsem mile překvapena, jak spolu umí všichni spolupracovat. Jde vidět, že v organizaci mají skvělé zázemí a jsou jeden velký tým. Díky tomuto pobytu se mi zase potvrdilo, že rodina je základ, a jak je moc důležité žít ve fungující rodině.“ 

První větší charitativní zkušenost

Finalistky České Miss se týdenního kempu zúčastnily v rámci charitativního zaměření národní soutěže krásy. Ten si i v rámci nadačního fondu Miss Helps klade za cíl propojit svět krásy s pomocí potřebným tím, že se finalistky (a hlavně první tři vítězky) zapojí do nejrůznějších charitativních projektů, které aktivně propojí.

ceska_miss_finalistky

Dvanáct finalistek České Miss 2017 na táboře Women for Women

Pro mnohé z nich byl kemp organizace Women for Women vůbec první větší charitativní zkušeností a setkáním se s problematikou, kterou si mnoho lidí vůbec neuvědomuje.

Obecně prospěšná společnost Women for Women byla založena v říjnu 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými. Jejím cílem je pomoc matkám s dětmi, které se ocitly v akutní tíživé životní situaci, ale aktivně přistupují k jejímu řešení. Women for Women poskytuje samoživitelům komplexní dvouletý program podporovaného bydlení a psychosociální pomoci, dále také návazné služby vedoucí k řešení rodinných a existencionálních problémů a vzdělávací programy. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová