Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Elegantní stojkou baví turisty po celém světě. Teď ji udělala přímo u temelínského reaktoru

09.06.2017
Elegantní stojkou baví turisty po celém světě. Teď ji udělala přímo u temelínského reaktoru

Autor: Archiv Barbory Povišerové

Popisek: Barbora Povišerová při stojce v Hollywoodu

Manhattan, Hollywood, Eiffelovka, Kapské město, Tokio, Benátky - a teď i Temelín. To jsou jen příklady míst, kde se fotila bývalá česká reprezentantka v gymnastice Barbora Povišerová. Na tom asi není nic zvláštního, jenže třiadvacetiletá Bára se fotí ve speciální póze…

Elegantní stojkou baví turisty po celém světě. A pobavila i techniky Jaderné elektrárny Temelín. Šlo patrně o první stojku na světě u jaderného reaktoru.

Se stojkou kolem světa

„Stojku jsem začala dělat, když mi bylo 18 let. Vzniklo to v New Yorku, když jsem chtěla nějakou netradiční fotku s Manhattanem. Táta řekl, abych udělala stojku, tak jsem poslechla,“ říká sympatická brunetka a dodává „od té doby ji dělám na všech zajímavých místech, které navštívím.“

Více než sedm tisíc fanoušků na sociálních sítích tak může Báru na jejím profilu vidět ve speciální stojce na hollywoodském chodníku slávy, před Eiffelovkou, v Benátkách nebo Barceloně. Během svých gymnastických fíglů většinou pobaví i spoustu turistů. Stojku většinou dělá před místy, které jsou pro dané město charakteristické. „Například v Kapském městě jsem dělala stojku u výhledu na Stolovou horu. Byla tam asi stovka turistů a všichni se velmi bavili, povzbuzovali mě a tleskali,“ vzpomíná rodačka z Českých Budějovic s úsměvem.

U reaktoru se pózuje jedině s dozimetrem

Z Temelína si potlesk sice neodnesla, nevšední zážitek ale ano. Stojku totiž vystřihla jen několik metrů od částečně otevřeného reaktoru. „Strach jsem neměla, ale nebylo to moc pohodlné. Musela jsem mít helmu, rukavice, dozimetr, prostě vše, v čem se zde pohybují všichni pracovníci,“ popisuje bývalá žákovská gymnastická reprezentantka.

Barbora Povišerová_stojka

Barbora při stojce u reaktoru

Čas od času dá ČEZ souhlas k podobnému focení. V minulosti už u reaktoru zapózoval například režisér Zdeněk Troška, hokejisté Motoru nebo nejhezčí česká maturantka. „Pár podobných fotek má mnohdy větší vliv než přesné, ale složité technické vysvětlování. Vše samozřejmě probíhá za dodržení všech pravidel. Focení je záležitost několika minut a v žádném případě nesmí narušit průběh odstávky,“ zdůraznil mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Za tři měsíce Báru čeká dobrovolnická stáž v Keni, ještě předtím bude několik týdnů studovat v Číně a ve druhé polovině roku pracovně navštíví Spojené státy. V prosinci v Českých Budějovicích musí zvládnout charitativní Andělskou aukci. Její organizaci převzala od své maminky. Na charitativní akci, které se v Českých Budějovicích každoročně koná, se draží obrázky žáků z arteterapeutického atelieru centra Arpida.

Loni ji jako hlavní organizátorka připravovala vůbec poprvé a pro děti z Arpidy zajistila 772 tisíc korun. „Když mi mamka v loňském roce aukci předala, řekla mi jen ,bojuj´ a já musím přiznat, že občas to byl boj, bylo to neskutečných 5 měsíců příprav, meilování, schůzek, telefonátů... ale když píšete tu částku na šek, tak na všechno zapomenete a uvědomíte si, že čas je to nejmenší, co můžete dát a jak pomoct,“ podělila se na svém facebookovém profilu o dojmy Bára Povišerová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace