Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Metrový jeseter jako největší úlovek. Na břehu bylo hodně živo, mladí rybáři vytáhli ze Strhané hráze 58 ryb

26.05.2017
Metrový jeseter jako největší úlovek. Na břehu bylo hodně živo, mladí rybáři vytáhli ze Strhané hráze 58 ryb

Autor: Karel Bubeníček

Popisek: Šárka Martínková, Junior Cup - Strhánka 2017

Osmapadesát ryb různých druhů ulovili v sobotu 20. května účastníci soutěže mladých sportovních rybářů do 15 let Junior Cup - Strhánka 2017, kterou uspořádal již tradičně městys Dolní Bukovsko. Největším úlovkem byl metrový jeseter.

Na břehu bylo hodně živo. Každou chvíli některý ze závodníků tahal rybu, takže se nenudil ani doprovod. Okolo stanovišť se pohybovala nepřetržitě přibližně stovka lidí. Některé z dětí potřebovaly pomoc s technikou, jiným přispěchal na pomoc rodič s podběrákem či jen radou. K dispozici měli všichni bohaté občerstvení. Soutěž byla pro všechny účastníky zcela bezplatná.

Děti jsou v přírodě a spolu s rodiči se příjemně baví

Strhaná hráz je chovným rybníkem v majetku městyse, který je příležitostně využíván ke sportovnímu rybolovu s povinností vrátit každou chycenou rybu zpět do rybníka. „Máme zde 70 trofejních ryb, vesměs kaprů až okolo 22 kilogramů, ale také pět krásných jeseterů delších než metr,“ uvedl ředitel soutěže Karel Bubeníček. Pětihektarový rybník Strhaná hráz „vypůjčil“ dětem ryby o celkové délce 17 metrů a 63 centimetrů.

„Nevybírají se zde žádné poplatky a nejlepší lovci si domů odnesou i velmi pěkné ceny. Podstatné ovšem je, že jsou děti venku v přírodě, u vody a spolu s rodiči se tu příjemně baví,“ konstatoval v této souvislosti starosta Dolního Bukovska František Mazanec.

Stačí maximálně dva háčky

Loví se výhradně dle zásady Chyť a pusť. Na dětských závodech pravidla umožňují chytat jakýmkoli způsobem na jeden prut s návazci na maximálně dva háčky, a počítáme jakoukoli rybu bez ohledu na druh a velikost. Jde nám o to, aby si děti zachytaly a prohloubil se jejich aktivní zájem o sportovní rybolov,“ popsal pravidla soutěže Karel Bubeníček s tím, že hodnocení úspěšnosti je pak již zcela klasické, dle součtu délky jednotlivých úlovků.

Prvenství si u Strhané hráze „vylovil“ Marek Míka, jehož součet délek jednotlivých úlovků činil 326 centimetrů. Stříbro za ulovených 224 centimetrů získala Šárka Martínková, která navíc chytila i největší rybu závodu, jesetera dlouhého rovných 100 centimetrů. Bronz si vybojoval Jan Jůn za 164 centimetrů. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace