Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Novinka pro dětské pacienty: Systém jednoho lůžka

21.06.2013
Novinka pro dětské pacienty: Systém jednoho lůžka

Autor: fnbrno.cz

Popisek: Nemocnice, ilustrační foto

K dalšímu zvýšení péče o malé pacienty přispěje dokončení nového operačního sálu v českobudějovické nemocnici. Moderní sál doplněný o nové vybavení je umístěn v prvním patře chirurgického pavilonu přímo spojeného s objektem dětského oddělení.

Sál slouží jak pro akutní zákroky po úrazech, tak pro plánované operace.

„Nový sál je součástí projektu a dlouhodobého plánu zvyšování kvality předoperační, operační a pooperační péče o malé pacienty. Jeho realizací bylo pověřeno oddělní ARO ve spolupráci s dětským oddělením a specialisty řady dalších, vesměs chirurgických, oborů,“ uvedl primář Anesteziologicko resuscitačního oddělení (ARO) Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Bohuslav Kuta, MBA.

Významným krokem bylo zavedení anesteziologické ambulance

Cílem projektu bylo zabezpečit pohodlí a komfort dětí, vhodnou premedikaci, odstranit transporty dětí po areálech nemocnice, zajistit dobře vybavený dětský operační sál a to co v nejkratším možném dosahu dětského oddělení.

„Nový dětský sál bylo nejdříve nutné stavebně upravit a pak vybavit speciální chirurgickou technikou. Tedy například operačním stolem, ohříváním, cirkulací vzduchu a mnoha dalšími přístroji. Součástí sálu je samozřejmě kompletní anesteziologické vybavení a veškerá další operační výbava,“ poznamenal prim. MUDr. Kuta.

Významným krokem bylo zavedení anesteziologické ambulance fungující od pondělí do pátku. Zde rodiče předají lékařům informace o dítěti a od lékařů současně dostanou veškeré potřebné odpovědi na otázky týkající se zákroku. Dítě je zde také dovyšetřeno pro potřeby anestézie.

Systém jednoho lůžka

Zavedení nového systému, jehož je nový operační sál nedílnou součástí, lékaři pracovně označují jako „systém jednoho lůžka“. Malý pacient po přijetí do nemocnice „dostane svoji postel“, s ní odjede na operační sál, vrátí se s ní zpět na oddělení a z této „postele“ po ukončení léčby odejde rovnou domů, aniž by musel absolvovat různé transporty sanitkami po jednotlivých odděleních nemocnice. Dříve bylo nutné děti převážet z dětského oddělení umístěného v horním areálu například kvůli ORL, či očním operacím až do dolního areálu nemocnice. To už je minulostí.

„V tomto chirurgickém sále se nám podařilo shromáždit prakticky téměř veškerou operativu dětského věku a to v přímé návaznosti na naše oddělení. Pacienta po přijetí uložíme na jedno lůžko a z tohoto lůžka jej propustíme domů. Součástí celého systému je navíc snaha o maximální možnost přítomnosti rodičů u dětí,“ zdůraznil primář Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., MUDr. Vladislav Smrčka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace