Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jižní Čechy pohodové okoření Fresh festival se Zdeňkem Pohlreichem. O známku kvality bude soutěžit 122 výrobků

03.05.2017
Jižní Čechy pohodové okoření Fresh festival se Zdeňkem Pohlreichem. O známku kvality bude soutěžit 122 výrobků

Autor: freshfestival.cz

Popisek: Hvězdou festivalu bude populární 'šéf' Zdeněk Pohlreich

Jižní Čechy jsou letos pohodové, nabízející regeneraci po loňském olympijském vypětí. A proč ne u plného stolu. V programu letošního 'pohodového' roku tak rozhodně nechybějí akce, určené především milovníkům dobrého jídla a pití. A dočkají se i největší gurmáni. Patřit jim bude už první květnový víkend, kdy se na českobudějovickém výstavišti uskuteční největší český festival dobrého jídla a pití – Bosch Fresh festival s podtitulem Ochutnejte svět, jehož hlavní hvězdou bude Zdeněk Pohlreich.

„Festival, doslova nabitý bohatým programem a skvělou gastronomií, nabídne ochutnávky vybraných pokrmů a delikates z celého světa. Přesto mezi nimi určitě nezapadnou ani regionální potraviny, z nichž ty nejlepší získají známku Chutná hezky. Jihočesky. Výsledky jedenáctého ročníku stejnojmenné soutěže, pořádané Regionální agrární komorou Jihočeského kraje (RAK JČ), zde budou vyhlášeny v sobotu 6. května odpoledne,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Manažer marketingu JCCR Ondřej Flemr v této souvislosti připomněl, že Bosch Fresh festival v areálu výstaviště bude veřejnosti přístupný v sobotu 6. května od 10 do 20 hodin a v neděli 7. května pak od 10 do 17 hodin. „Do letošního ročníku soutěže (Chutná hezky. Jihočesky) se přihlásily téměř čtyři desítky výrobců se 122 produkty, rozřazenými do jedenácti kategorií. Největší šanci získat známku kvality mají potraviny, zrozené z maximálního podílu jihočeských surovin, výrobky lahodící oku, čichovým i chuťovým buňkám. Také název a obal výrobku, vyjadřující regionální příslušnost, přinášejí bodové zvýhodnění při poměřování s konvenčními potravinářskými produkty. Jednou z podmínek přijetí potravin a nápojů do soutěže CHJ je jejich aktuální dostupnost v maloobchodě nebo v přímém prodeji,“ konstatovala ředitelka RAK JČ Hana Šťastná.

Karolína Kamberská

Karolína Kamberská

V rámci programu Bosch Fresh festivalu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní cooking stage se živými kulinářskými show vyhlášených kuchařských es, jako je například Zdeněk Pohlreich a další. Na ni navazuje velmi oblíbená interaktivní workshop stage, grill stage s celodenním grilováním a workshopy nebo pódium, které se bude věnovat kávě – Coffee stage. „Kromě skvělé podívané můžou návštěvníci po celou dobu konání festivalu ochutnávat menu TOP restaurací jihočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vybrané lahůdky, ať už regionální, nebo světové kuchyně, není v regionu nouze, proto rozhodně bude z čeho vybírat. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty,“ řekl Petr Jirásek z pořadatelské společnosti Pigs Production.

Ivan Vodochodský

Ivan Vodochodský

O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, například molekulární a extrémní catering nebo entomofágie neboli hmyz na talíři. Zajímavým bodem letošního ročníku bude i objevování různých světových kuchyní a specialit. „V minulých letech jsme si všimli velkého zájmu lidí o vše, co souvisí se zahraniční gastronomií. Proto jsme se rozhodli pojmout letošní ročník jako takovou malou cestu napříč kulinářským světem. Návštěvníci tak mohou ochutnat kuchyni indickou, vietnamskou, americkou, francouzskou, středomořskou a další,“ zdůraznil Jirásek. Pro milovníky lahodných moků, jako jsou víno a pivo, budou připraveny ochutnávky z české i zahraniční produkce nejlepších vinařství a představí se známé i menší či rodinné pivovary.
Více informací lze nalézt na webových stránkách www.freshfestival.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace