Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Obří kraslice opět vyzdobily Hlubokou. Letos má velikonoční stezka dvacet sedm zastávek, otevřena bude až do 28. května

17.04.2017
Obří kraslice opět vyzdobily Hlubokou. Letos má velikonoční stezka dvacet sedm zastávek, otevřena bude až do 28. května

Autor: hope4you.cz

Popisek: Obří kraslice v Hluboké nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou byla letos již potřetí otevřena světově unikátní velikonoční stezka za obřími kraslicemi, která tentokrát měla již dvacet sedm zastávek. Dopoledne odstartoval v centru města Dobročinný velikonoční běh na osm a tři kilometry, odpoledne si přišly na své i rodiny s dětmi, které se mohly zúčastnit tajemné Rodinné hry s mapou.

Nápad vytvořit obří velikonoční symboly se zrodil v hlavě výtvarníka a designéra Matouše Holého, k jehož realizacím patří například návrhy filmových dekorací pro Letopisy Narnie, Jamese Bonda či design unikátních stavebních prvků v Dubai City. Holý vyrobil laminátovou formu, která se vyplní betonem a po zatvrdnutí se z ní vyloupne 105 centimetrů vysoké vejce.

Obří kraslice

Z betonárky putovala bezmála 700 kilogramů vážící vajíčka do Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, kde se na nich vyřádilo téměř padesát renomovaných umělců a dětí z místních škol. Po dokončení maleb všech kraslic nastala poslední fáze – umístění na místa. „Přesunutí celkem téměř osmnácti tun pokresleného betonu není nic jednoduchého. Každý pohyb musíme promýšlet, aby se vše podařilo. Nejprve jsme vejce vlastnoručně vyvalili z Alšovy jihočeské galerie, která nám v tomto roce poskytla zázemí, následně je jeřáb po jednom naskládal na korbu auta a postupně je rozvezl na předem vybraná místa, aby v sobotu mohla být otevřena Velikonoční stezka v Hluboké a okolí,“ popsal přepravu obřích betonových kraslic spolupořadatel akce Jan Vlasák z hlubockého infocentra.

Obří kraslice

Celý projekt je realizován jako součást charitativního Řetězu naděje, který se již od prosince 2016 snaží získat prostředky na nákup drahého zdravotnického vybavení pro vážně nemocné bratry Ondřeje a Antonína z Českých Budějovic. Od počátku se do projektu zapojila mimo jiné i Nadace ČEZ či město Hluboká nad Vltavou. „Našlo se mnoho dobrých lidí a organizací, kterým není osud nemocných dětí lhostejný, a do Řetězu naděje přispěli,“ dodala Valerie Chromá ze spolku Hope4you. Stezka bude otevřena až do 28. května 2017.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace