Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi. Projekt přispěje na nákup vybavení pro dva těžce postižené chlapce

31.03.2017
Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi. Projekt přispěje na nákup vybavení pro dva těžce postižené chlapce

Autor: hope4you.cz

Popisek: Stezka se čtyřiadvaceti obřími kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého bude slavnostně otevřena v sobotu 15. dubna

Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích, umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti více než 700 kilogramů vážícími kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

„V sobotu 15. dubna zahájíme Velikonoce na Hluboké charitativním během a rodinnou hrou s mapou, při které si budou moci nejen rodiny s dětmi ověřit svůj smysl pro orientaci,“ vysvětluje organizátorka akce Valerie Chromá ze spolku Hope 4 you. „Běh odstartuje v 11 hodin od informačního centra. Tento rok jsme připravili dvě běžecké trasy na 3,2 a 7,9 kilometru a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,“ prozradil spoluorganizátor Petr Mach.

Rodinná hra s mapou poté odstartuje ve 13:30 hodin. „Trať povede převážně v zalesněné části města. Přesnou podobu trati si určí účastníci sami podle mapky, kterou obdrží těsně před startem. Jedinou podmínkou je navštívit všechna vyznačená místa na mapě, tam najít obří velikonoční vajíčko a opsat z něj soutěžní písmeno,“ doplnil Petr Mach. Startovné je dobrovolné, minimální poplatek bude 30 korun za osobu. První tři místa v každé kategorii budou odměněna hodnotnými cenami.

Obří kraslice

Celým projektem je od počátku protkána charitativní myšlenka s názvem Řetěz naděje. „Od listopadu postupně organizujeme pro návštěvníky i obyvatele Hluboké různé aktivity, na kterých je možnost přispět na nákup lékařského vybavení pro dva těžce postižené chlapce z Českých Budějovic,“ poznamenává Chromá. Oba chlapci trpí velmi vzácnou nemocí, přezdívanou Ondinina kletba, která spočívá v příliš velké koncentraci oxidu uhličitého v těle, a děti, které postihne, zpravidla umírají v novorozeneckém věku na syndrom náhlého úmrtí.

„Půl roku nám dělají radost nejen naši partneři, ale i jednotlivci, jež zcela nezištně přispívají na dobrou věc. Co má svůj začátek, musí mít i svůj konec, a ten náš jsme si naplánovali na období Velikonoc, období svátků jara a příchodu nového života. Těší nás, že konec Řetězu naděje bude pro někoho novým začátkem,“ popisuje poeticky záměr zakončení a slavnostního předání lékařského vybavení paní Valerie Chromá.

Obří kraslice

Ke konci února vybral spolek Hope4you na nákup lékařského přístroje, zvaného Kapnometr, již více než 280 000 korun. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří přispěli či nás jinak podporovali. Moc si toho vážíme a doufáme, že již o velikonočním víkendu budeme moci přístroj slavnostně Ondrovi a Tondovi předat,“ dodala dojatá ředitelka projektu.

Bohatý program Velikonoc na Hluboké je pro návštěvníky připraven po celý víkend. „V zoologické zahradě budou mimo jiné probíhat i komentovaná krmení zvířat či výtvarné dílničky. Na nádvoří hotelu Štekl zase v neděli například Velikonoční jarmark,“ doplňuje Jan Vlasák z informačního centra.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace