Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi. Projekt přispěje na nákup vybavení pro dva těžce postižené chlapce

31.03.2017
Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi. Projekt přispěje na nákup vybavení pro dva těžce postižené chlapce

Foto: hope4you.cz

Popisek: Stezka se čtyřiadvaceti obřími kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého bude slavnostně otevřena v sobotu 15. dubna

Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích, umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti více než 700 kilogramů vážícími kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

„V sobotu 15. dubna zahájíme Velikonoce na Hluboké charitativním během a rodinnou hrou s mapou, při které si budou moci nejen rodiny s dětmi ověřit svůj smysl pro orientaci,“ vysvětluje organizátorka akce Valerie Chromá ze spolku Hope 4 you. „Běh odstartuje v 11 hodin od informačního centra. Tento rok jsme připravili dvě běžecké trasy na 3,2 a 7,9 kilometru a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,“ prozradil spoluorganizátor Petr Mach.

Rodinná hra s mapou poté odstartuje ve 13:30 hodin. „Trať povede převážně v zalesněné části města. Přesnou podobu trati si určí účastníci sami podle mapky, kterou obdrží těsně před startem. Jedinou podmínkou je navštívit všechna vyznačená místa na mapě, tam najít obří velikonoční vajíčko a opsat z něj soutěžní písmeno,“ doplnil Petr Mach. Startovné je dobrovolné, minimální poplatek bude 30 korun za osobu. První tři místa v každé kategorii budou odměněna hodnotnými cenami.

Obří kraslice

Celým projektem je od počátku protkána charitativní myšlenka s názvem Řetěz naděje. „Od listopadu postupně organizujeme pro návštěvníky i obyvatele Hluboké různé aktivity, na kterých je možnost přispět na nákup lékařského vybavení pro dva těžce postižené chlapce z Českých Budějovic,“ poznamenává Chromá. Oba chlapci trpí velmi vzácnou nemocí, přezdívanou Ondinina kletba, která spočívá v příliš velké koncentraci oxidu uhličitého v těle, a děti, které postihne, zpravidla umírají v novorozeneckém věku na syndrom náhlého úmrtí.

„Půl roku nám dělají radost nejen naši partneři, ale i jednotlivci, jež zcela nezištně přispívají na dobrou věc. Co má svůj začátek, musí mít i svůj konec, a ten náš jsme si naplánovali na období Velikonoc, období svátků jara a příchodu nového života. Těší nás, že konec Řetězu naděje bude pro někoho novým začátkem,“ popisuje poeticky záměr zakončení a slavnostního předání lékařského vybavení paní Valerie Chromá.

Obří kraslice

Ke konci února vybral spolek Hope4you na nákup lékařského přístroje, zvaného Kapnometr, již více než 280 000 korun. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří přispěli či nás jinak podporovali. Moc si toho vážíme a doufáme, že již o velikonočním víkendu budeme moci přístroj slavnostně Ondrovi a Tondovi předat,“ dodala dojatá ředitelka projektu.

Bohatý program Velikonoc na Hluboké je pro návštěvníky připraven po celý víkend. „V zoologické zahradě budou mimo jiné probíhat i komentovaná krmení zvířat či výtvarné dílničky. Na nádvoří hotelu Štekl zase v neděli například Velikonoční jarmark,“ doplňuje Jan Vlasák z informačního centra.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL