Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začínající podnikatelka ze Šumavy ovládla světovou soutěž ve vaření marmelád. Medailemi ale její letošní úspěchy nekončí

23.03.2017
Začínající podnikatelka ze Šumavy ovládla světovou soutěž ve vaření marmelád. Medailemi ale její letošní úspěchy nekončí

Foto: vokurka.cz

Popisek: Marmelády značky Rose Garden české podnikatelky Jozefíny Růžičkové porazily více než dva tisíce konkurentů a získaly celkem devět medailí

Nejlepší marmelády na světě se vaří v Česku. Rozhodla o tom odborná porota soutěže World's Original Marmalade Awards 2017. Marmelády značky Rose Garden české podnikatelky Jozefíny Růžičkové porazily více než dva tisíce konkurentů a získaly celkem devět medailí. Do své nabídky je nyní zařazuje i luxusní londýnský obchod Fortnum & Mason. Výsledky soutěže byly vyhlášeny 18. března 2017 v britské Cumbrii.

Marmelády značky Rose Garden získaly v prestižní soutěži pět zlatých, tři stříbrné a jednu dvojitou zlatou medaili. Výrobek z červeného pomeranče a šípku je zároveň nejlepší letošní zahraniční marmeládou vůbec. „World's Original Marmalade Awards je považováno za jakési mistrovství světa ve vaření citrusových marmelád. A protože tradičními mistry v jejich přípravě jsou Britové, je jejich ocenění tou největší poctou,“ říká Jozefína Růžičková.

Josefina Růžičková

Medailemi však pro ni letošní úspěchy nekončí. „O mé výrobky projevil zájem londýnský podnik Fortnum & Mason, který je vyhlášený svým vysoce kvalitním zbožím a v němž nakupuje i britská královská rodina,“ doplňuje česká podnikatelka. Od jara už tato luxusní prodejna nabízí její pomerančovošípkovou a také klementinkovou marmeládu. „Fortnum & Mason si z této soutěže každoročně vybírá pět marmelád, které zařadí do svého sortimentu. Letos jsme ale měli veliký zájem o dva výrobky jedné značky, konkrétně Rose Garden. Proto jsme udělali výjimku a do své nabídky zařadili celkem šest nových položek,“ přibližuje zástupkyně Fortnum & Mason Sam Rosen-Nash, která byla také v odborné porotě soutěže. „Rose Garden je první českou značkou, která bude mít ve Fortnum & Mason dvě položky,“ upozorňuje navíc porotkyně.

Do londýnského obchodu se budou obě marmelády dovážet z jihočeských Prachatic, kde firma Rose Garden sídlí. „Vařit marmelády jsem začala v roce 2015. Od počátku používám tradiční ruční postupy a vybírám pouze kvalitní ingredience,“ říká Jozefína Růžičková s tím, že ovoce odebírá přímo od pěstitelů. Plná ovocná chuť, kterou odborníci v soutěži ocenili, je podle ní dána vysokým podílem ovoce a jeho šetrným zpracováním.

Oceněné výrobky:

Jozefína Růžičková

Dvojitá zlatá a zároveň nejlepší letošní zahraniční marmeláda a zároveň vítěz kategorie

  • „Marmeláda se zajímavými ingrediencemi“: Červený pomeranč se šípkem

Zlaté:

  • Klementinka
  • Červený pomeranč se sakurovým květem
  • Červený pomeranč s rakytníkem
  • Červený pomeranč,
  • Červený pomeranč se šípkem

Stříbrné:

  • Citron, Citron s hořkou čokoládou
  • Červený pomeranč s chilli

Jozefína Růžičková je mladá žena, která si plní sny. Po mnohaleté práci v nadnárodní korporaci se odstěhovala na Šumavu, vyměnila klimatizovanou kancelář za ovocný sad a začala vařit domácí marmelády a džemy. Od léta do podzimu sbírá a zpracovává ovoce, probírá se desítkami kil pichlavých šípků a experimentuje s novými chutěmi. V roce 2015 se poprvé zúčastnila prestižní soutěže World's Original Maramalade Awards, tehdy ještě v kategorii home-made. S prvními citrusovými marmeládami, co kdy uvařila, získala dvě bronzová místa. A rozhodla se sdílet svoji vášeň s okolím.

Jozefína Růžičková

Pod značkou Rose Garden nyní Josefina vyrábí výběrové džemy, marmelády a bylinné sirupy. Nabízí jak známé české chutě, jako jsou jahoda či borůvka, tak netradiční suroviny, jako jsou šípky, bezinky, mirabelky nebo arónie. Vedle toho vymýšlí nové kombinace příchutí, například Citrón s levandulí nebo Pomeranč s fíky marinovanými v portském. A právě díky takovým získala v loňském ročníku soutěže celkem osm medailí (už v kategorii profesionálů) a nyní k nim přidala dalších devět. Její výrobky můžete koupit na farmářských trzích, foodfestivalech, vybraných obchodech a také na e-shopu www.dzemyrosegarden.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL