Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Autobusy RegioJet zamíří nově do Rumunska, Chorvatska a Německa. Zlepší se tím i spojení Strakonic, Vimperka a Strážného s Prahou

09.03.2017
Autobusy RegioJet zamíří nově do Rumunska, Chorvatska a Německa. Zlepší se tím i spojení Strakonic, Vimperka a Strážného s Prahou

Autor: studentagency.cz

Popisek: Autobusy RegioJet nabídnou spojení do dalších destinací

Ještě před letní sezónou se žluté autobusy RegioJet rozjedou do několika dalších destinací a zamíří do Chorvatska a Rumunska. Nové destinace budou jak turisticky zajímavá místa, ať již pro české či zahraniční turisty, tak i místa, kam často cestují v rámci Evropské unie obyvatelé za prací, studiem či jinými povinnostmi.

Autobusy RegioJet začnou v průběhu dubna a května spojovat Českou republiku se Splitem, Zadarem a dalšími místy na chorvatském pobřeží a s Aradem či Temešvárem v západním Rumunsku. Novinkou bude také linka z Prahy do bavorského Pasova, která zároveň nově spojí Prahu s jihočeskými městy Strakonice a Vimperk.

„Máme za sebou úspěšný rok v mezinárodní i vnitrostátní dopravě. Naše autobusy na mezinárodních linkách přepravily meziročně o více než 300 000 cestujících více. Chceme tempo růstu udržet také v následujícím období a rozšířit naše linky do míst, která jsou populární jak u českých, tak i mezinárodních turistů či byznys cestujících. Zejména o turisticky populárním Chorvatsku jsme dlouhodobě uvažovali, ale logické je také napojení Pasova s Prahou – blízké turistické destinace, atraktivní jak pro Čechy, tak pro zahraniční návštěvníky,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Detaily, týkající se jednotlivých linek

Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov a zpět
Tato linka bude od druhé poloviny května denně v každém směru a kromě bavorského Pasova spojí s Prahou nově také další tři místa v Jihočeském kraji – Strakonice, Vimperk a Strážný, a současně i bavorské město Freyung. Linka tak osloví nejen turisty a zahraniční návštěvníky Pasova či Prahy, ale současně nabídne žlutý servis pod značkou RegioJet také ve vnitrostátní dopravě cestujícím, jezdícím z Prahy zejména do Strakonic či Vimperka. Bude se jednat o rychlé přímé spojení s Prahou – jak pro ty, co dojíždějí za prací či studiem, tak i pro volnočasové cestující. 

Praha – Brno - Zadar – Split
Tato linka bude jezdit od konce května do září – a to 1x týdně s odjezdem v pátek z České republiky a v sobotu zpět z Chorvatska. Bude tak přesně odpovídat turnusovým výměnám českých rekreantů na chorvatském pobřeží. Právě dovolenkoví cestující jsou hlavní cílovou skupinou této nové linky. Kromě Zadaru a Splitu autobusy zastaví také v Biogradu na Moru, Šibeniku a Primoštenu.

Praha – Brno – Bratislava – Arad - Temešvár
Autobusy RegioJet poprvé zamíří do Rumunska – konkrétně do centra západní části země, do Aradu a Temešváru. Linka bude v provozu od konce dubna a bude jezdit 3x týdně v každém směru. Kromě míst v Rumunsku zastaví také v centru  Budapešti a nově také na letišti a v jihomaďarském městě Szeged.

Na všechny nové spoje budou nasazeny autobusy ve stylu Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechem hudby a další zábavou. Součástí bude tak standardní palubní servis RegioJet, zajišťovaný stevardkou či stevardem, včetně horkých nápojů zdarma a nabídky denního a dalšího tisku, a také internet zdarma.

Skokan roku: linka Praha – Berlín a zpět

Autobusy RegioJet přepravily v roce 2016 na mezinárodních linkách z ČR a SR celkem 1,87 milionu cestujících. To je meziročně o 350 000 cestujících (23 procenta) více než v roce 2015, kdy na mezinárodních linkách přepravily celkem 1,52 milionu lidí. Nejrychleji ze všech linek rostla mezinárodní linka Praha – Berlín, kde autobusy RegioJet v roce 2016 přepravily celkem 218 000 cestujících. To je o 14,5 procenta více než v roce 2015, kdy na lince z Prahy do Berlína a zpět přepravily 190 500 cestujících.

Aktuálně RegioJet od předchozího víkendu díky loňskému otevření zbývajícího úseku D8 zkrátil jízdní dobu autobusů na trase Praha – Berlín a zpět o 15 minut, a autobusy jsou tak na trase mezi Prahou a Berlínem a Prahou a Drážďany rychlejším a cenově výhodnějším spojením než vlak. Jsou tudíž stále větší konkurencí také na vnitrostátní německé trase Drážďany – Berlín, kde v roce 2016 jejich služeb využilo 55 000 cestujících a jejich počet neustále roste. Aktuálně autobusy RegioJet na tomto úseku přepravují přibližně 10 000 vnitrostátních cestujících měsíčně.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace