Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Autobusy RegioJet zamíří nově do Rumunska, Chorvatska a Německa. Zlepší se tím i spojení Strakonic, Vimperka a Strážného s Prahou

09.03.2017
Autobusy RegioJet zamíří nově do Rumunska, Chorvatska a Německa. Zlepší se tím i spojení Strakonic, Vimperka a Strážného s Prahou

Foto: studentagency.cz

Popisek: Autobusy RegioJet nabídnou spojení do dalších destinací

Ještě před letní sezónou se žluté autobusy RegioJet rozjedou do několika dalších destinací a zamíří do Chorvatska a Rumunska. Nové destinace budou jak turisticky zajímavá místa, ať již pro české či zahraniční turisty, tak i místa, kam často cestují v rámci Evropské unie obyvatelé za prací, studiem či jinými povinnostmi.

Autobusy RegioJet začnou v průběhu dubna a května spojovat Českou republiku se Splitem, Zadarem a dalšími místy na chorvatském pobřeží a s Aradem či Temešvárem v západním Rumunsku. Novinkou bude také linka z Prahy do bavorského Pasova, která zároveň nově spojí Prahu s jihočeskými městy Strakonice a Vimperk.

„Máme za sebou úspěšný rok v mezinárodní i vnitrostátní dopravě. Naše autobusy na mezinárodních linkách přepravily meziročně o více než 300 000 cestujících více. Chceme tempo růstu udržet také v následujícím období a rozšířit naše linky do míst, která jsou populární jak u českých, tak i mezinárodních turistů či byznys cestujících. Zejména o turisticky populárním Chorvatsku jsme dlouhodobě uvažovali, ale logické je také napojení Pasova s Prahou – blízké turistické destinace, atraktivní jak pro Čechy, tak pro zahraniční návštěvníky,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Detaily, týkající se jednotlivých linek

Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov a zpět
Tato linka bude od druhé poloviny května denně v každém směru a kromě bavorského Pasova spojí s Prahou nově také další tři místa v Jihočeském kraji – Strakonice, Vimperk a Strážný, a současně i bavorské město Freyung. Linka tak osloví nejen turisty a zahraniční návštěvníky Pasova či Prahy, ale současně nabídne žlutý servis pod značkou RegioJet také ve vnitrostátní dopravě cestujícím, jezdícím z Prahy zejména do Strakonic či Vimperka. Bude se jednat o rychlé přímé spojení s Prahou – jak pro ty, co dojíždějí za prací či studiem, tak i pro volnočasové cestující. 

Praha – Brno - Zadar – Split
Tato linka bude jezdit od konce května do září – a to 1x týdně s odjezdem v pátek z České republiky a v sobotu zpět z Chorvatska. Bude tak přesně odpovídat turnusovým výměnám českých rekreantů na chorvatském pobřeží. Právě dovolenkoví cestující jsou hlavní cílovou skupinou této nové linky. Kromě Zadaru a Splitu autobusy zastaví také v Biogradu na Moru, Šibeniku a Primoštenu.

Praha – Brno – Bratislava – Arad - Temešvár
Autobusy RegioJet poprvé zamíří do Rumunska – konkrétně do centra západní části země, do Aradu a Temešváru. Linka bude v provozu od konce dubna a bude jezdit 3x týdně v každém směru. Kromě míst v Rumunsku zastaví také v centru  Budapešti a nově také na letišti a v jihomaďarském městě Szeged.

Na všechny nové spoje budou nasazeny autobusy ve stylu Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechem hudby a další zábavou. Součástí bude tak standardní palubní servis RegioJet, zajišťovaný stevardkou či stevardem, včetně horkých nápojů zdarma a nabídky denního a dalšího tisku, a také internet zdarma.

Skokan roku: linka Praha – Berlín a zpět

Autobusy RegioJet přepravily v roce 2016 na mezinárodních linkách z ČR a SR celkem 1,87 milionu cestujících. To je meziročně o 350 000 cestujících (23 procenta) více než v roce 2015, kdy na mezinárodních linkách přepravily celkem 1,52 milionu lidí. Nejrychleji ze všech linek rostla mezinárodní linka Praha – Berlín, kde autobusy RegioJet v roce 2016 přepravily celkem 218 000 cestujících. To je o 14,5 procenta více než v roce 2015, kdy na lince z Prahy do Berlína a zpět přepravily 190 500 cestujících.

Aktuálně RegioJet od předchozího víkendu díky loňskému otevření zbývajícího úseku D8 zkrátil jízdní dobu autobusů na trase Praha – Berlín a zpět o 15 minut, a autobusy jsou tak na trase mezi Prahou a Berlínem a Prahou a Drážďany rychlejším a cenově výhodnějším spojením než vlak. Jsou tudíž stále větší konkurencí také na vnitrostátní německé trase Drážďany – Berlín, kde v roce 2016 jejich služeb využilo 55 000 cestujících a jejich počet neustále roste. Aktuálně autobusy RegioJet na tomto úseku přepravují přibližně 10 000 vnitrostátních cestujících měsíčně.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL