Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Advent v okolí Hluboké letos spojí Řetěz naděje. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem

25.11.2016
Advent v okolí Hluboké letos spojí Řetěz naděje. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem

Autor: npú.cz

Popisek: Zámek Hluboká

Charitativní sbírka řetěz naděje propojí mnohé akce v adventním čase v okolí Hluboké nad Vltavou. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem z Českých Budějovic.

„Advent má být obdobím rozjímání a dobrých skutků. Proto jsme se rozhodli pomoci dvěma těžce nemocným dětem Ondrovi a Toníkovi Pirošukových z Českých Budějovic,“ objasňuje důvod vzniku charitativní sbírky Řetěz naděje paní Valerie Chromá ze spolku Hope 4 you.

„Kongenitální centrální hypoventilační syndrom (CCHS), též nazývaný Ondinina kletba, je vzácná celoživotní porucha dechového centra. Starší název Ondinina kletba vychází ze starogermánské legendy, v níž Ondina byla překrásná vodní nymfa, která se vzdala daru věčného života, když porodila dítě smrtelnému muži, jehož milovala. Ten jí přísahal věrnost a oddanost s každým bdělým dechem. Když později odhalila jeho nevěru, uvrhla na něho kletbu: Přísahal jsi mi věrnost a oddanost s každým bdělým dechem. Dýchej tak dlouho, jak vydržíš být vzhůru, ale až jednou usneš, pak zemřeš,“ rozpovídal se o původu názvu nemoci MUDr. Ivan Fanta z dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s.

Přístrojem lze smrt obelstít

Jedná se o velmi vzácné onemocnění, jehož následkem je zástava dechu ve spánku a následná smrt. Pomocí přístroje zvaného Kapnometr, který během spánku mimo jiné hlídá hladinu CO2, lze smrt obelstít. „Náklady na pořízení Kapnometru jsou pro rodinu Pirošukových astronomické. Rádi bychom jim v této nelehké životní situaci pomohli a z finančních darů přístroj zakoupili. V tuto chvíli například jednáme s Nadací ČEZ, ale přispět mohou všichni i jednotlivci,“ vysvětluje zakladatelka spolku paní Valerie Chromá.

 „Lidé budou moci přispívat od první Adventní neděle až do Velikonoc, kdy celá sbírka vyvrcholí rodinnou akcí Velikonoce na Hluboké. Více informací o možnostech přispění si lidé mohou najít na stránkách nadace www.hope4you.cz,“ doplnil Jan Vlasák z Informačního centra.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace