Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Advent v okolí Hluboké letos spojí Řetěz naděje. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem

25.11.2016
Advent v okolí Hluboké letos spojí Řetěz naděje. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem

Autor: npú.cz

Popisek: Zámek Hluboká

Charitativní sbírka řetěz naděje propojí mnohé akce v adventním čase v okolí Hluboké nad Vltavou. Vybrané peníze poputují na nákup potřebného lékařského vybavení dvěma těžce nemocným dětem z Českých Budějovic.

„Advent má být obdobím rozjímání a dobrých skutků. Proto jsme se rozhodli pomoci dvěma těžce nemocným dětem Ondrovi a Toníkovi Pirošukových z Českých Budějovic,“ objasňuje důvod vzniku charitativní sbírky Řetěz naděje paní Valerie Chromá ze spolku Hope 4 you.

„Kongenitální centrální hypoventilační syndrom (CCHS), též nazývaný Ondinina kletba, je vzácná celoživotní porucha dechového centra. Starší název Ondinina kletba vychází ze starogermánské legendy, v níž Ondina byla překrásná vodní nymfa, která se vzdala daru věčného života, když porodila dítě smrtelnému muži, jehož milovala. Ten jí přísahal věrnost a oddanost s každým bdělým dechem. Když později odhalila jeho nevěru, uvrhla na něho kletbu: Přísahal jsi mi věrnost a oddanost s každým bdělým dechem. Dýchej tak dlouho, jak vydržíš být vzhůru, ale až jednou usneš, pak zemřeš,“ rozpovídal se o původu názvu nemoci MUDr. Ivan Fanta z dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s.

Přístrojem lze smrt obelstít

Jedná se o velmi vzácné onemocnění, jehož následkem je zástava dechu ve spánku a následná smrt. Pomocí přístroje zvaného Kapnometr, který během spánku mimo jiné hlídá hladinu CO2, lze smrt obelstít. „Náklady na pořízení Kapnometru jsou pro rodinu Pirošukových astronomické. Rádi bychom jim v této nelehké životní situaci pomohli a z finančních darů přístroj zakoupili. V tuto chvíli například jednáme s Nadací ČEZ, ale přispět mohou všichni i jednotlivci,“ vysvětluje zakladatelka spolku paní Valerie Chromá.

 „Lidé budou moci přispívat od první Adventní neděle až do Velikonoc, kdy celá sbírka vyvrcholí rodinnou akcí Velikonoce na Hluboké. Více informací o možnostech přispění si lidé mohou najít na stránkách nadace www.hope4you.cz,“ doplnil Jan Vlasák z Informačního centra.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace