Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvacet osm exekucí na krku, to už je síla. Ještě zajímavější je, že muž, který je takto masivně zadlužený, míří za Okamurovo SPD do voleb

07.10.2016
Dvacet osm exekucí na krku, to už je síla. Ještě zajímavější je, že muž, který je takto masivně zadlužený, míří za Okamurovo SPD do voleb

Autor: SPD

Popisek: SPD, ilustrační foto

Sedmačtyřicetiletý Zdeněk Prášek, živnostník a zároveň kandidát Okamurovy SPD do krajských voleb s číslem 41, je málo známým politikem. Do ParlamentníchListů.cz ovšem přišlo upozornění na skutečnost, že právě tento dotyčný má na sobě téměř třicet exekucí. Web pátral a zjistil, že je to pravda.

„Dobrý den, při četbě hlasovacího lístku do krajských voleb (Jihočeský kraj) mě u kandidátky SPD zaujala osoba Zdeňka Práška, na kterou je vedeno 28 exekucí a dluží, kde se podívá. Je zajímavé, že o takových lidech noviny vůbec neinformují. Je to snad standard, že do voleb kandidují pouze pochybné existence, aniž by na to byli voliči upozorněni? Jak je to u jiných stran a osob, nevím, ale zrovna média by měla takové informace prověřovat a zveřejňovat. Nemluvě o tom, že v takto malých stranách se všichni dobře znají. Co si o tom člověk může myslet?“ uvedl náš zdroj před několika dny.

Poslední exekuce na Práška přitom, jak ukazuje výpis, byly nařízeny zkraje září a byly tři.

ParlamentníListy.cz vzápětí kontaktovaly orgány Okamurovy SPD. Ty nejprve nereagovaly, nakonec se nám ovšem jejich vyjádření podařilo získat.

„Zjistil jsem přes koaličního partnera, že kandidáta Zdeňka Práška znají osobně, o jeho situaci vědí. Dovolte mi, abych konstatoval, že mimo jiné je tento kandidát na nevolitelném místě. Mohl by být zvolen jen v případě, že by dostal dostatek preferenčních hlasů, ale nejsme silná politická strana (SPO), ale vzhledem k tomu, že jdeme v koalici s SPD, která má v průzkumu cca 4–5 procent, tak očekáváme, že bychom mohli se dostat do krajského zastupitelstva, ale maximálně jeden až dva naši kandidáti,“ konstatoval místopředseda místní organizace Milevsko Martin Smrček (SPO). Právě SPO a SPD v Jihočeském kraji kandidují společně.

„Z hlediska celostátní SPD jsme určili pravidla, aby měli všichni kandidáti čistý trestní rejstřík a při kandidatuře neporušili volební zákon – a to je u všech kandidátů v pořádku. Váš podnět jsme ihned předali příslušné krajské SPD a budou to samozřejmě neprodleně řešit,“ sdělil ParlamentnímListům.cz předseda SPD Tomio Okamura.

I Okamura měl exekuci

I ten měl ovšem v minulosti problémy s exekucí. Jak před rokem uvedl senátor a advokát Václav Láska, který měl po vyhraném soudním stání obdržet od Okamury 13 tisíc korun: „Sice svou povinnost nesplnil dobrovolně a musel ho k tomu donutit až exekutor, ale peníze nakonec dorazily.“ Kauza Transparency International vs. Tomio Okamura se začala psát v březnu roku 2013, kdy Okamura na tiskové konferenci napadl důvěryhodnost a transparentnost TI. Nelíbilo se mu, že v hodnocení financování prezidentských kampaní dopadl z jedenácti kandidátů na Hrad nejhůře.

„Toto nepravdivé napadnutí naší organizace a následné zdržování v rámci soudního procesu mělo jediný cíl, a to TI diskreditovat. Donedávna jsme považovali tuto kauzu za uzavřenou, ale Tomio Okamura pravděpodobně nemůže strpět, že bychom na něj měli zapomenout, a rozhodl se nezaplatit náklady advokáta,“ napsala na svých stránkách v minulosti Transparency International. 

Tomáš A. Nový

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na             

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace