Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město s nejdražším parkováním? České Budějovice! 130 Kč za 2 hodiny

20.05.2013
Město s nejdražším parkováním? České Budějovice! 130 Kč za 2 hodiny

Autor: archiv

Popisek: Náměstí Přemysla Otakara II

Za dvě hodiny parkování na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. řidiči od června zaplatí 130 korun. Právě takovou sazbu schválili radní. Původně mělo být zdražování mnohem razantnější. Zástupci radnice však po debatě slevili z navrhovaných změn.

Za stání na náměstí zaplatí motoristé minimálně dvacet korun, tolik bude sazba za půl hodiny parkovného. Po třiceti minutách je možné takzvaně krokovat - přidávat po korunách, a prodlužovat si tak dobu, po kterou je možné zůstat na placeném místě. Jak to bude konkrétně vypadat?

První hodina za 40 korun, každá další za 90 korun. Dosud stála první 30 korun a každá další hodina 60. K větším změnám se radní neodhodlali, a navíc vyhlásili na informace ohledně parkovného embargo.

Naštvaní obyvatelé i návštěvníci

Novinka naštvala řadu obyvatel i návštěvníků města. Radnice sice říká, že chce eliminovat dopravu ve městě, ve skutečnosti jí prý ale jde jen o zisk.

„Kdyby chtěli omezit vjezd vozidel do centra, udělají to jinak. Kdyby chtěli omezit provoz okolo centra, nepovolují chytráci z magistrátu stavby různých dalších staveb a zbytečných obchodních center. Ale to jim asi nedojde,“ říká obyvatel Budějovic Petr Skoumal.

Kromě zdražení chce město i rozšířit zóny, kde se bude ještě platit za stání na ulici. K tomu chce magistrát postavit parkovací dům pro 320 aut. Stát má 200 milionů korun.

V loni město vybralo na parkovném 22 milionů korun. Teoreticky by se za deset let mohl zaplatit. Podle všeho je ale parkovací dům předražený a dal by se postavit levněji. Město věří, že vypsáním výběrového řízení cenu ještě srazí.

Chybí obchvat i záchytná parkoviště

Českým Budějovicím chybí především obchvat, okolí dálnice. Většina aut jezdí okolo centra.  Stejně tak chybí záchytná parkoviště. Jedno je u Výstaviště, jenže, to je téměř v centru. Když už řidiči dojedou na něj, dojedou si už raději do města.

„Městu chybí koncepce a „selské myšlení“. Pořád vymýšlejí nesmysly, které stojí strašně peněz, ale efekt to nemá,“ říkají řidiči.

Město ústy primátora Juraje Thomy (HOPB) ale namítá, že vše je dobře promyšleno a radnice dělá vše proto, aby se situace zlepšila.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace