Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Otevřou další úsek dálnice: D3 „odnikud nikam" za miliardy

16.05.2013
Otevřou další úsek dálnice: D3 „odnikud nikam za miliardy

Autor: archiv

Popisek: Dálnice D3

Červen, červenec nebo srpen? To jsou měsíce, kdy by se na jihu Čech měl otevřít další kus dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do předčasného užívání bude uveden asi v červnu, oficiálně pak nejspíš v srpnu. Část, která uleví dopravě třem městům, stála 10,5 miliardy korun.

Ředitelství silnic a dálnic konečně stanovilo termín otevření dalšího, „táborského“ úseku D3. Silničáři počítají se zprovozněním šestadvacetikilometrového úseku dálnice D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí v termínu 30. června. Práce zatím pokračují podle harmonogramu.

Stavba uleví třem městům – Táboru, Plané nad Lužnicí a Soběslavi. Denně tudy projedou desítky tisíc automobilů. Doposud ve špičce stojí řidiči v kolonách a cesta mezi Planou a Táborem, která zhruba na desetikilometrovém úseku trvá mnohdy i hodinu. To se od léta změní. Dálnice D3, která je kvůli tranzitu především nákladní dopravy směrem od Prahy na jih Evropy nejdůležitější spojnici v republice, bude ale stále v nadsázce řečeno „odnikud nikam“. Začíná v Meznu u Tábora, končit bude za Veselím nad Lužnicí.

Pokračování nejisté

„Kdy se řidiči dočkají dalších úseků, neumíme teď říct. Kdy bude dálnice kompletní, to už vůbec nikdo neumí říct. Věřím ale, že se to postupně podaří, protože je to nesmírně důležité  a bylo by dobré, kdyby si to stát uvědomil,“ říká předseda Sdružení pro dostavbu dálnice D3, ale i senátor za ODS a starosta jihočeského Chýnova Pavel Eybert.

Ten se jako politik od začátku snaží dělat vše proto, aby se dopravě ulehčilo a dálnice byla co nejdříve. Sám ale příliš nezmůže. Podle něj je vůbec úspěch, že se podařilo dokončit alespoň úsek z Tábora do Veselí, který se měl otevírat už loni.

Kdy bude fungovat celá 160 kilometrů dlouhá trasa mezi Prahou a Českými Budějovicemi a dále rychlostní silnice směrem na hranice s Rakouskem, je ve hvězdách. Už teď je ale jasné, že dříve než v letech 2025 – 2030 to nebude.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace