Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hejtman Zimola ironicky: Takové bezvěrce, jako je Zeman, nemůžeme v budoucím chalífátu potřebovat

12.12.2015
Hejtman Zimola ironicky: Takové bezvěrce, jako je Zeman, nemůžeme v budoucím chalífátu potřebovat

Autor: Jčk

Popisek: Jihočeský hejtman Jiří Zimola

Miloš Zeman to schytává za své výroky na adresu Turecka po právu! Tuto větu pronesl někdo, kdo při prezidentovi stojí už roky, a nikdo by asi nic takového nečekal. Pokud by ovšem vyjádření bylo takto stručné. Jihočeský hejtman Jiří Zimola, dlouhodobě stojící za prezidentem Zemanem, se rozepsal na svém facebookovém profilu a předem avizoval, že půjde o politicky nekorektní příspěvky, za které bude „po zásluze potrestán“.

Nemocný Zimola se uchýlil k nekorektním poznámkám

Prezident Miloš Zeman se na jedné z diskusí s občany při návštěvě Ústeckého kraje slovně opřel do Turecka, které podle něj coby člen NATO občas působí jako spojenec Islámského státu. Zemana už začala kritizovat domácí i turecká média.

Příležitost k popíchnutí si nenechal ujít sociálnědemokratický hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který je znám svým dlouhodobě kladným postojem k prezidentu republiky. Podle svých slov proto využil čas, že díky stavu nemocný leží v posteli, k několika „politicky nekorektním“ poznámkám. Jedna z nich se týkala právě Zemanova prohlášení k Turecku.

Evropský chalífát s bezvěrcem? Nepotřebujeme

„Prezident Miloš Zeman to schytal za svůj výrok, kde kritizoval Turecko za spojenectví s islamisty. Po právu! V budoucím evropském chalífátu nemůžeme potřebovat takové bezvěrce!“ napsal ironicky Zimola.

Hejtman si ovšem podle svých slov uvědomuje, že za taková prohlášení bude kritizován. „Když tak poslouchám zprávy a čtu noviny, že bych se s vámi podělil o své politicky nekorektní postřehy na aktuální témata. Že to není dobrý nápad, vím, po zásluze budu potrestán, ale tak nějak si nemůžu pomoct,“ uvedl.

Naše armáda nebojuje, ale vaří pro ostatní

Ve stejném textu si také rýpl do využití naší armády, jejíž někteří příslušníci byli posláni do Maďarska, aby pomohli s migrační krizí.

„Ministr obrany Stropnický navštívil české vojáky, kteří v Maďarsku a Slovinsku řeší migrační krizi. Na místě ale zjistil, že naši vojáci nehlídají hranici, ale vaří menáž pro ostatní druhy ve zbrani. Doporučuji českou armádu zásadně přezbrojit a místo bitevníků nakoupit vařečky a polní kuchyně. Ať je konečně naše armáda k něčemu!“ poznamenal hejtman.


Co přesně na Facebooku hejtman Jiří Zimola napsal:

Chytil jsem nějaký moribundus, jak pravil doktor ve známé české pohádce, a tak ležím v posteli s čajem s citrónem a začínám mít roupy. Říkám si, když tak poslouchám zprávy a čtu noviny, že bych se s vámi podělil o své politicky nekorektní postřehy na aktuální témata. Že to není dobrý nápad, vím, po zásluze budu potrestán, ale tak nějak si nemůžu pomoct…

Co týden dal a co vzal

Evropští lidovci ocení Karla Schwarzenberga Medailí Roberta Schumanna. Ta se uděluje osobnostem, které se zasloužily o mír, budování Evropy a lidské hodnoty. Na hruď mu jí prý osobně připevní nějaký Hashim Thaçi, kdesi z Kosova.

Miloslav Ransdorf je popleta a černá ovce své strany. Ta se za něj ale postavila. Prý i proto, že nebyl oficiálně obviněn, za což může děkovat odlišnostem v českém a švýcarském právu. Nebyla by to vhodná inspirace pro ministra spravedlnosti, jak zabránit tendenčním obviněním alibistických státních zástupců ve spojení se soudci „ubytovateli“? Možná by to bylo lepší než blbnutí u Krause na červené pohovce.

Důchodci dostanou od února přidáno. Večer čekám v televizi opakování nedávné reportáže, v níž se nějaká mladá redaktorka vybraných důchodců ptala, co s tím udělají. A kde dva ze tří, úplnou náhodou, řekli, že to dají mladým, protože oni už nic nepotřebují. Sláva vyváženému zpravodajství.

Prezident M. Zeman to schytal za svůj výrok, kde kritizoval Turecko za spojenectví s islamisty. Po právu! V budoucím evropském chalífátu nemůžeme potřebovat takové bezvěrce!

Ministr obrany Stropnický navštívil české vojáky, kteří v Maďarsku a Slovinsku řeší migrační krizi. Na místě ale zjistil, že naši vojáci nehlídají hranici, ale vaří menáž pro ostatní druhy ve zbrani. Doporučuji českou armádu zásadně přezbrojit a místo bitevníků nakoupit vařečky a polní kuchyně. Ať je konečně naše armáda k něčemu!

Radim Panenka

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace