Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Poslanec Jandák je v šoku. V Česku totiž existuje firma, která umí zachránit i velké průseráře na silnici. Ta tvrdí: Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

26.08.2015
Poslanec Jandák je v šoku. V Česku totiž existuje firma, která umí zachránit i velké průseráře na silnici. Ta tvrdí:  Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

Foto: ktk.cz

Popisek: Silniční kontrola, ilustrační foto

Vítězslav Jandák je v šoku. V Česku existuje služba, která umí zachránit řidičský průkaz i lidem, kteří udělají přestupek a hrozí jim odebrání řidičáku. A to přesto, že mají třeba zbytky návykových látek. Poslanec říká: I když na druhou stranu se vlastně už ničemu nedivím. V téhle zemi je totiž možné úplně všechno…

„Česká republika patří k zemím, kde je na rozdíl třeba od Itálie, Francie, Rakouska nebo Chorvatska nulová tolerance alkoholu v krvi řidiče. Pokud zkrátka řidič požije a usedne za volant, hrozí, že bude mít velké problémy. My pak právě takové a další problémy pomáháme řešit,“ říká Dominik Křepelka ze serveru ridicaky-zpet.cz, společnosti, která se snaží pomoci především profesionálním řidičům s ochranou proti ztrátě finančního příjmu způsobeného ztrátou řidičského oprávnění. Ale také ostatním lidem, jež se dostanou do komplikované situace.

V téhle zemi je totiž možné úplně všechno

„Já jsem v šoku z toho, že je tu něco takového možné. Tedy lépe řečeno, že lidi, kteří požijí alkohol, nebo třeba vykouří jointa trávy, sednou za volat, nepřijdou automaticky o řidičák. A je jedno, jestli je to zbytkový alkohol. Nikdy jsem nebyl za volantem se sebemenší hladinkou a nějak nechápu lidi, kteří tohle udělají. I když na druhou stranu se vlastně už ničemu nedivím. V téhle zemi je totiž možné úplně všechno,“ řekl Jandák, který je v šoku z toho, že zákony v ČR toto umožňují.

Jde o jen zbytkový alkohol, namítá Křepelka

Dominik Křepelka však namítá, že nejde ani tak o notorické hříšníky, kteří mají s policí neustále problémy, ale o lidi, kteří například něco slaví, zapomenou a ráno sednou za volant s takzvaným zbytkovým alkoholem. Mají smůlu a pak kvůli tomu, že přijdou o řidičák, přijdou třeba i o práci a dostanou se do složitých problémů.

Křepelka zároveň upozorňuje, že na druhou stranu policisté někdy šikanují řidiče a přitom sami neznají své kompetence, neznají předpisy a někdy ani zákony.

Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

„Možná bych některé své kolegy, kteří se touto problematikou zabývají, rád upozornil, že Česká republika patří k zemím v EU, kde je největší počet nehod, vážných a smrtelných nehod. Takže by s tím bylo asi dobré něco dělat,“ podotkl poslanec Jandák.

Dominik Křepelka z ridicaky-zpet.cz naopak namítá, že klienti, kteří se na společnost obracejí, nepatří k těm, kteří by měli faktický problém na silnicích. Nejsou působci vážných ani smrtelných nehod, či nehod se zraněním nebo značnou škodou. „Jde opravdu o drobné hříšníky spíš z nedbalosti, než záměru,“ podotkl Křepelka a nabádá řidiče, aby okamžitě, když jsou zastaveni policí s podezřením na drobnější přestupek, nic nepodepisovali, pokuty neplatili na místě a nedávali řidičský průkaz z ruky. Často se pak totiž může i ve správním řízení může ukázat, že policista překročil své kompetence, či případně i daný úředník, který nezná základní znalosti o zákonu o pozemních komunikacích. A nemusí jít rozhodně jen o návykové látky.

René Kekely

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

 

 

 

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Jandák,