Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Poslanec Jandák je v šoku. V Česku totiž existuje firma, která umí zachránit i velké průseráře na silnici. Ta tvrdí: Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

26.08.2015
Poslanec Jandák je v šoku. V Česku totiž existuje firma, která umí zachránit i velké průseráře na silnici. Ta tvrdí:  Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

Autor: ktk.cz

Popisek: Silniční kontrola, ilustrační foto

Vítězslav Jandák je v šoku. V Česku existuje služba, která umí zachránit řidičský průkaz i lidem, kteří udělají přestupek a hrozí jim odebrání řidičáku. A to přesto, že mají třeba zbytky návykových látek. Poslanec říká: I když na druhou stranu se vlastně už ničemu nedivím. V téhle zemi je totiž možné úplně všechno…

„Česká republika patří k zemím, kde je na rozdíl třeba od Itálie, Francie, Rakouska nebo Chorvatska nulová tolerance alkoholu v krvi řidiče. Pokud zkrátka řidič požije a usedne za volant, hrozí, že bude mít velké problémy. My pak právě takové a další problémy pomáháme řešit,“ říká Dominik Křepelka ze serveru ridicaky-zpet.cz, společnosti, která se snaží pomoci především profesionálním řidičům s ochranou proti ztrátě finančního příjmu způsobeného ztrátou řidičského oprávnění. Ale také ostatním lidem, jež se dostanou do komplikované situace.

V téhle zemi je totiž možné úplně všechno

„Já jsem v šoku z toho, že je tu něco takového možné. Tedy lépe řečeno, že lidi, kteří požijí alkohol, nebo třeba vykouří jointa trávy, sednou za volat, nepřijdou automaticky o řidičák. A je jedno, jestli je to zbytkový alkohol. Nikdy jsem nebyl za volantem se sebemenší hladinkou a nějak nechápu lidi, kteří tohle udělají. I když na druhou stranu se vlastně už ničemu nedivím. V téhle zemi je totiž možné úplně všechno,“ řekl Jandák, který je v šoku z toho, že zákony v ČR toto umožňují.

Jde o jen zbytkový alkohol, namítá Křepelka

Dominik Křepelka však namítá, že nejde ani tak o notorické hříšníky, kteří mají s policí neustále problémy, ale o lidi, kteří například něco slaví, zapomenou a ráno sednou za volant s takzvaným zbytkovým alkoholem. Mají smůlu a pak kvůli tomu, že přijdou o řidičák, přijdou třeba i o práci a dostanou se do složitých problémů.

Křepelka zároveň upozorňuje, že na druhou stranu policisté někdy šikanují řidiče a přitom sami neznají své kompetence, neznají předpisy a někdy ani zákony.

Nic nepodepisujte, řidičák nedávejte z ruky

„Možná bych některé své kolegy, kteří se touto problematikou zabývají, rád upozornil, že Česká republika patří k zemím v EU, kde je největší počet nehod, vážných a smrtelných nehod. Takže by s tím bylo asi dobré něco dělat,“ podotkl poslanec Jandák.

Dominik Křepelka z ridicaky-zpet.cz naopak namítá, že klienti, kteří se na společnost obracejí, nepatří k těm, kteří by měli faktický problém na silnicích. Nejsou působci vážných ani smrtelných nehod, či nehod se zraněním nebo značnou škodou. „Jde opravdu o drobné hříšníky spíš z nedbalosti, než záměru,“ podotkl Křepelka a nabádá řidiče, aby okamžitě, když jsou zastaveni policí s podezřením na drobnější přestupek, nic nepodepisovali, pokuty neplatili na místě a nedávali řidičský průkaz z ruky. Často se pak totiž může i ve správním řízení může ukázat, že policista překročil své kompetence, či případně i daný úředník, který nezná základní znalosti o zákonu o pozemních komunikacích. A nemusí jít rozhodně jen o návykové látky.

René Kekely

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

 

 

 

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Jandák,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace