Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

DISKUSE: Největší génius všech dob jedl třikrát denně houby, chodil v děravých botách a manželce odmítal platit kadeřníka. A jak to bylo doopravdy s jeho pětkou z matematiky? Tajnosti slavných

Největší génius všech dob jedl třikrát denně houby, chodil v děravých botách a manželce odmítal platit kadeřníka. A jak to bylo doopravdy s jeho pětkou z matematiky? Tajnosti slavných

Panuje o něm spousta historek i mýtů. Řadu skutečných perliček ze života mimořádného fyzika Alberta Einsteina ale prozradila až jeho služebná. Býval prý tak pohroužen do myšlenek, že se zapomínal i obléct a chodil po bytě nahý.

zpět na článek »
1 2 3
dotaz k Bertikově práci  (Vratik Zapletal)
20.02.17 16:54
Zdar ve spolek. Nevíte náhodou někdo, kde bych se dostal k práci za kterou dostal v roce 1905 doktorát? To „O novém určení molekulárních rozměrů.“ Rád bych si to přečetl.
Géniové jsou cvoci !  (Petr Pavel)
13.12.16 23:47
Gregorym ty jsi, myslím, taky génius.
Pro dd  (Gregory)
13.12.16 20:06
Vzhledem k předchozí poznámce o steaku předpokládám, že se jedná hlavně o jeho pobyt v USA. Ostatně v Německu taky není houbaření moc rozšířené. Ve Švýcarsku o něco víc ale nic moc. Představa , že mu hospodyně chodila na trh kupovat hříbky a křemenáče se mi opravdu nezdá.
RE: Pro dd  (Petr Pavel)
13.12.16 23:29
S tím houbařením nemáš pravdu Gregory, cituji: ,, Ve světě sbírání hub v lese není moc rozšířené."
Ale ty tu pravdu nemáš prakticky nikdy. Třeba, v Rakousku se dost sbírají houby. A tuším, že i v severní Itálii.
RE: Pro dd  (Gregory)
14.12.16 09:28
Polovina obyvatel Rakouska jsou Češi.
RE: Pro dd  (.)
14.12.16 11:30
Vidne a Dolnich/ a Hornich/ Rakous mozna,
Burgenlandu, Styrska, Tyrolska a Salzburgu urcite ne. A za soucasnych 30% pristehovalcu z Balkanu, Blizkeho Vychodu a z Afriky ve Vidni to uz neplati ani pro Viden.
RE: Pro dd  (Gregory)
14.12.16 11:52
? ? ? ? Bóže, tady nebavíme o přistěhovalectví ale o houbaření v Evropě.
(dd)
13.12.16 18:41
Zajimave. Vubec neni zminen jeho pobyt v Praze.
Einstein  (Petr Pavel)
12.12.16 19:56
měl kliku,že baštil ty houby ještě předtím než bouchnul Černobyl. Jinak by se tak poměrně vysokého věku nedožil.
RE: Einstein  (Gregory)
12.12.16 20:15
Mám neodbytný dojem, že těmi houbami jsou míněny pěstované žampiony. Ono, ve světě sbírání hub v lese není moc rozšířené. Češi jsou v tom trochu unikát.
RE: Einstein  (dd)
13.12.16 18:35
Na zacatku 20. stoleti? To mate spatny "neodbytny pocit". Mushroom je jako jedina jedla houba vedena jen mezi Anglosasy.
RE: Einstein  (Gregory)
14.12.16 11:50
Sice jsme značně odbočili od původního tématu ale žampiony se uměle pěstují od 17. století.
Ježíšmarjá,  (Petr Pavel)
12.12.16 05:57
já myslel, že KL píšou o svém velikém tahounovi Gregorym. A von je to zatím jenom nějakej Ajnštajn. Einsteina moc neznám, ale Gregory to je veliký génius !
albert  (nikdo)
11.12.16 22:48
Přenos relativity časoprostoru do dimenze astrofiziky kdy magnetizmuz země se dá použít stejně jako jiné planety vniknutí do relativních hodnot přenosu energie k jiným planetám za hodnotu blízkou světelné lidově červí díry kde relativita času přestane být hlavní hodnotou albert dosáhl výsledek ,který i dnes budí úctu.Již za 2.světové války Adolf mohl použít létající talíře na pohon magnetizmu země ,pracovali na tom samozřejmně nejvíce Češi co chtěli zahnat ruského medvěda spátky do rezervace.Proto je možný útěk Adolfa do Argentiny v talíři co radary nemohou zachytit i dnes.Co spíše trápí vědce vyvinout hmotu pro vysoké rychlosti a to i křemíkové destičky pokládané po trupu neřeší,zatím.
RE: albert  (Gregory)
12.12.16 12:21
Obávám se, že se trochu mýlíte. Einstein uvázl myšlenkově v teorii, že rychlost světla je konečná a nepřekročitelná. Asi míníte Burgharda Haima a jeho teorii kontrabarického mezopole.
RE: albert  (Petr Pavel)
12.12.16 19:51
To furt říkám, kam se sere nějakej Einstein na Gregoryho. Ten má v maličku i teorii kapitalistické kreativity a nejen nějaké stupidní relativity. Ačkoliv i zde by Gregory Einsteina předstihl. Kdyby ho ovšem nedávali na noc do svěrací kazajky.
RE: albert  (Gregory)
12.12.16 20:09
Pavlíku, kdybyste se v mládí víc učil a během života studoval nemusel jste včíl čumět jako puk. Už jste vykydal těm kravám?
RE: albert  (Petr Pavel)
12.12.16 21:18
Nestihl jsem se věnovat kravám, neboť se příliš věnuji zdejším volům ! Ale to ty přece dobře víš, milý Gregory !
1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace