Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

DISKUSE: Fiasko s křesťanskými uprchlíky z Iráku pokračuje. Bývalý spolupracovník nadace Generaci 21 obviňuje z machinací s lidmi a zneužívání financí. Padá jméno Jana Talafanta, prý hrubiána a mučitele

Fiasko s křesťanskými uprchlíky z Iráku pokračuje. Bývalý spolupracovník nadace Generaci 21 obviňuje z machinací s lidmi a zneužívání financí. Padá jméno Jana Talafanta, prý hrubiána a mučitele

Projekt nadačního fondu Generace 21 byl obrovským fiaskem, otázka je, čí je to vina. Na tom se momentálně nějak nemohou shodnout Iráčan Salman Hasan, který pro nadační fond sám původně pracoval, se zástupci Generace 21. Nyní, mimochodem, pobývá na území ČR již jen 35 křesťanských uprchlíků z té devadesátky, kterou NF G21 dopravil z Iráku. Neustále jich ubývá, v červnu to ještě bylo 40 lidí. Žijí v péči Slezské diakonie v bytech v Českém Těšíně a v Praze v péči Armády spásy.

zpět na článek »
Jak to opravdu bylo  (bývalá koordinátorka Gen21)
31.10.16 10:20
Projekt byl od začátku plný nejasností a v médiích se často uváděly nepravdivé informace. Čekali jsme opravdové uprchlíky, stovky dobrovolníků kolem Iráčanů běhalo dnem i nocí, většina z nich to však postupně vzdala, protože jsme s nimi už od začátku měli jeden problém za druhým. Nechovali se tak, že by jim někdo zachránil život, byli zvyklí žít v přepychu a život nad poměry čekali i tady, chtěli např.zdarma dostat dům, ne bydlet v bytě a platit nájem. Nakonec se raději vrátili do Iráku, kde prý ženy nemusí pracovat vůbec a muži mnohem kratší dobu než tady za úplně jiný plat a ledacos je zadarmo. Holt tady ne:-) Pomáhat je třeba lidem, kterým skutečně jde o život a dokážou si pomoci vážit.
CK NFG 21.  (Halba)
28.10.16 17:52
Ti vybraní katolíci nebyli žádní chudáci.Předpokládám,že cestovní kanceláři G21 za přesun pořádně zaplatili.Důvodem bylo dostati se bezpečně co nejblíže k Německé hranici.
Poturčenec horší turka.  (Marie)
28.10.16 10:49
A i když G 21 nejsou moje krevní skupina, to co kape z Salmana Hasana budí děs. Podvodník a manipulátor, žene se za penězi a něčím co není zcela jasné slušným lidem. Před podobnými "spasiteli", kteří za pár dní pochopili křesťanství a chtějí vraždit v jeho jménu je třeba být ve střehu.
RE: Poturčenec horší turka.  (vz)
28.10.16 11:15
no vidíš a já bych se v tomto případě přiklonil spíš na stranu Hasana. Pochybuji, že by kvůli nějaké manipulaci Hasana chtěli jet ti lidé domů.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace